29.03.2017

Atlas przygód zwierzątNiezwykły świat zwierząt. Najodważniejsi wśród odważnych, zdumiewający, potężni i mali, drapieżni i łagodni. Sposoby radzenia sobie zwierząt w przyrodzie. Poznawanie i odkrywanie, i ciągłe zaskoczenia pięknem, umiejętnościami, sprytem.


Każdego dnia można wędrować z innym bohaterem, poznawać jego cechy, środowisko życia, zwyczaje. Odwiedzać kontynenty i konkretne kraje, poznawać mapę świata w zależności od występowania gatunku. Próbować zrozumieć, jak ważną rolę pełnią zwierzęta w świecie przyrody. Poznawać wędrówki sardynek i ich sprytnie czyhających łowców z wody i powietrza. Podziwiać świat tygrysów i umiejętności polowania w srogiej syberyjskiej Rosji. Zachwycać się maleńkimi koliberkami, które potrafią fruwać nawet do góry nogami, do tyłu i w bok i odwiedzać dziennie do 2 tysięcy kwiatów. Cieszyć oko wielkimi orangutanami, które mają łaskotki jak ludzie i inne gatunki człowiekowatych. Patrzeć na ogromne skupiska nietoperzy, antylop, krokodyli, legwanów, itd.

Po wertowanych wytrwale Pupach, Gębach, Superbohaterach, przygodach rezolutnej Neli, Roku w lesie, Cardline, cudownie ilustrowanych ptakach, z ogromną przyjemnością ratujemy się nową dostawą ciekawostek z niedostępnego i pięknego świata zwierząt. To bogato ilustrowane kompendium wiedzy o przyrodzie i najniezwyklejszych gatunkach. 30 nowych oryginalnie ujętych plansz pełnych ciekawostek napisanych w przystępny dla dziecka sposób. Dla spragnionych wiedzy i ilustracji, poznania mapy rozmieszczenia i występowania na kuli ziemskiej, podziwiania i zachwytu. Ukryty dowcip ilustratora bardzo umila oglądanie i czytanie. Tu rekin z serwetką i sztućcami, tam hipcio ciągnie mamę za ogon, a czapla gra na harfie słoniom. Każda przygoda jest warta przeżycia.

Polecam!
Atlas przygód zwierząt. 
Ciekawostki ze świata przyrody. 
Wielkie migracje i inne niezwykłe zachowania zwierząt
Emily Hawkins, Rachel Williams
ilustracje: Lucy Letherland
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2017
liczba stron: 88

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...