28.03.2017

Mity greckie dla dzieci w obrazkachPrzed niemal dwoma laty poznawaliśmy Legendy zilustrowane przez panią Nikolę Kucharską. Od numeru jeden kolejno przechodziliśmy do następnych szczegółowo przedstawionych ilustracji, by historie układały się w całość. I tak niepostrzeżenie, dalsze dodawane obrazy tworzyły nieprawdopodobne historie, odsłaniali się bohaterowie.

Teraz mamy przed sobą najpopularniejsze mity. Na początku na pierwszych stronach podany jest ich zarys, skrócony opis, by łatwiej zrozumieć ilustracje rozrysowane na kolejnych kartach. Dalej każdy mit narysowany został szczegółowo na planszach, a sceny ponumerowane, by bez trudu przechodzić do następnych i śledzić właściwie fabułę podaną w formie komiksu. Nie lada to wysiłek obserwować bacznie, co się dzieje na planszach, bo szczegółów, bohaterów i zdarzeń cała masa.

Forma idealna na wiek przedszkolny, kiedy ilustracja przyciąga i fascynuje. A do poznania najpopularniejszych i przystępnych na wiek przedszkolny siedem mitów: o stworzeniu świata, o greckich bogach, Prometeuszu, Demeter i Korze, puszce Pandory, Dedalu i Ikarze czy 12 pracach Heraklesa. Starszy czytelnik będzie czerpał dodatkową frajdę z dowcipnych tekstów umieszczonych w dymkach.
Książka formatu A4, kartonowa, solidnie wydana.   
 
Mity greckie dla dzieci w obrazkach
Nikola Kucharska
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2017
liczba stron: 16

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...