29.06.2015

Legendy polskie dla dzieci w obrazkach

Ta książka przejechała z nami setki kilometrów, zafascynowała nowo poznanymi (przez dzieci) legendami, ilustracjami Nikoli Kucharskiej i wróciła ze słonecznych wakacji, by znalazło się dla niej miejsce na blogu:)

 
Legenda o Bazyliszku, o Złotej kaczce, o Warsie i Sawie, Popielu. Znamy, pamiętamy i przypominamy sobie albo poznajemy. A potem przekazujemy to swoim dzieciom. Ta obrazkowa książka to prosty i lekki sposób na utrwalenie wybranych starych polskich legend. Zawiera krótkie streszczenie kilku legend zamieszczonych na początku książki. Książka w stylu picture book, trochę komiksowa, zabawna dzięki ilustracjom, pouczająca, nęcąca historiami związanymi z konkretnymi miejscami i sytuacjami.

Legendy są przedstawione w dużym skrócie, ale o to właśnie chodzi, by tworzyć te historie na nowo, zachowując najważniejsze fakty. Każda z legend przedstawiona jest krok po kroku na podwójnej karcie, a ilustracje są ponumerowane, żeby zachować właściwy ciąg historii (wiadomo, jak to bywa z naszą pamięcią:). Każda rozkładówka to nowa legenda i wspaniałe wprowadzenie dziecka w świat legend podawanych z pokolenia na pokolenie.
Dzięki prostej i zabawowej formie nawet trzylatek zapamiętuje bohaterów i główne wątki. A pięciolatek z uwagą śledzi losy Szewczyka Dratewki, nieposłusznego Maćka i Halszki, postrzyżyny Ziemowita, wędrówki myszy czy umiejętności piekarczyka Bogumiła. Naszą uwagę przykuła na długi czas:) Bardzo lubimy książki obrazkowe, a tu trzeba się dodatkowo wykazać znajomością legend, a to dodatkowy plus.

Legendy polskie dla dzieci w obrazkach

Legendy polskie dla dzieci w obrazkach
streszczenie legend: Joanna Kończak
ilustracje: Nikola Kucharska
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2015
liczba kartonowych kart: 16

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...