30.06.2015

Elementarz współczesny

Jeśli pamiętacie jaką furorę zrobił Elementarz Mariana Falskiego i czujecie do niego sentyment, to nowy elementarz wydanictwa Egmont również przypadnie Wam do gustu:)

Elementarz współczesny to estetyczny i dostosowany do współczesnych realiów podręcznik do nauki kształcenia czytania i pisania. Przeznaczony dla 5-6-latków, stopniowo wprowadza w świat liter. Graficznie i metodycznie dopracowany. Kolorystyka i grafika umiarkowana, bez zbędnego nadmiaru, wyraźna, będąca doskonałym pretekstem do rozwijania mowy, opowiadań i wyobraźni dziecka.
Dostosowany do możliwości poznawczych dziecka, uczy liter, sylab, wyrazów, całych zdań i tekstów (znanych autorów i bohaterów z serii "Czytam sobie" wydawnictwa Egmont). Teksty są dobrane trafnie, dostosowane do aktualnych czasów, traktują o istotnych sprawach dzieci w tym wieku. Opracowane przez znanych i lubianych współczesnych autorów (M. Strzałkowska, Z. Stanecka, E. Nowak, W. Widłak, J. Olech)
Elementarz ćwiczy dokładność, grafomotorykę, spostrzegawczość, stopniuje wątki opowiadań od tych codziennych, oczywistych, po trudniejsze na poziomie fantastyki.

Do Elementarza dołączony jest zeszyt w linię dla dziecka "Piszę sobie" do ćwiczenia wzorów i liter, wyrazów i zdań (niestety brakuje w nim stopniowania trudności tak dobrze zachowanej w podręczniku, nie ma zachowanej ciągłości litera-wzór, a to niezwykle istotne). Jest też "czysty zeszyt" do ćwiczeń i realizacji twórczości, wspomagania rozwoju, uzupełniania, dodatkowych zadań. To dobre pół kilograma wiedzy, od którego tak bardzo zależy start szkolny i zdobywanie przez dziecko kolejnych stopni w nauce, kończenie z sukcesem początkowych klas szkoły podstawowej. Polecam serdecznie!
Ciekawe, co na to pedagodzy praktykujący, czy chętnie wykorzystają Elementarz jako podstawowy podręcznik do nauki czytania i pisania?


Elementarz współczesny
opracowanie merytoryczne: Anna Boboryk (laureatka Złotej Nagrody BESA 2013)
opracowanie graficzne: Dorota Nowacka
Wydawnictwo Egmont, Warszawa 2015
seria wydawnicza "Czytam sobie"
liczba stron: 160

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...