18.12.2023

Nogi stonogi. Na lodzie


Chodźmy na łyżwy, porzucać kości, policzyć buty, podjąć decyzje:) "Nogi stonogi. Na lodzie" to nie lada gratka, od lat cieszy najmłodszych graczy i daje okazję, by uczyć się liczyć, nazywać i dopasowywać kolory i sprawdzać, co warto robić, jak lepiej działać.

Gra jest przeznaczona dla graczy w wieku 4 +, więc zasady są bardzo przyjemne i bez większej rywalizacji. Rzucamy maksymalnie trzykrotnie kostkami (po każdym rzucie możemy odłożyć dowolne kości, a pozostałymi rzucić), i dobieramy płytkę z łyżwami i dokładamy na końcu swojej stonogi. Jeśli wypadły dwie niebieskie łyżwy, możemy wziąć kafelek z dwiema niebieskimi łyżwami. Jeśli wypadły dwie żółte łyżwy i dżoker, możemy dołożyć do naszej stonogi kafelek z dwiema lub trzeba żółtymi łyżwami, która jest dostępna na stole. 

A wygra ten, kto będzie miał stonogę z największą liczbą łyżew, najdłuższą stonogę. A jeśli jest remis, wygrywa ten, kto ma najwięcej łyżew w jednym kolorze.

W wariancie dla starszych graczy można zabierać potrzebne płytki nie tylko ze środka stołu, ale też od innych graczy, ale trzeba mieć dokładnie taką samą ilość łyżew i w takim kolorze, jak na płytce, którą chcemy komuś zabrać (oczywiście dżokery też się liczą).

Grę zilustrował Maciej Szymanowicz, więc grafika jest urocza, kostki i grube płytki ładnie wykonane. Stonogi przyciągają uwagę, a dokładanie im nóg i budowanie na długość to sama przyjemność dla małych graczy. Przy okazji wpada dodawanie czy odejmowanie, nazywanie kolorów, uwaga przy wyrzucaniu i liczeniu swoich ruchów. To miła forma spędzania czasu z dzieckiem.
 
A jeśli potrzebujesz gry na 6 osób, sięgnij po Supernogi stonogi
 


Nogi stonogi. Na lodzie
Klaus Kreowski, il. Maciej Szymanowicz
wydawnictwo Egmont, Warszawa 2023
dla 1-4 osób, wiek 3+, zawartość opakowania: 4 kostki, 4 płytki stanowiące początek stonóg, 15 płytek z łyżwami (3 żółte, 3 zielone, 3 niebieskie, 3 czarne, 3 czerwone)
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...