18.03.2023

Język angielski. Megazadania Minecraft 7+, 8+, 9+

 

Minecraft. Megazadania to rewelacyjna seria książek do nauki. Znamy ćwiczenia z matematyki, z przyjemnością są uzupełniane przez dzieciaki. Teraz na stół wykładamy angielski. Choć dzieci grające w Minecraft i tak znają sporo znaczeń słów dzięki stosowaniu ich w grze, to dzięki tym ćwiczeniom znacznie poszerzą swoje słownictwo nie tylko w zakresie poruszania się grze, ale ogólnie przydatnych umiejętności posługiwania się językiem obcym.

Zabawa w świecie Minecraft pochłania totalnie. A tak skonstruowane ćwiczenia, w których można zbierać szmaragdy, żeby na końcu je wydawać, dobrze się kojarzy i chętnie jest wykorzystywane przez użytkowników Megazadań. Zadania podzielone są według grup wiekowych: 7, 8 i 9 +, co oznacza, że można je dobrać orientacyjnie ze względu na wiek, ale przede wszystkim warto spojrzeć na stopień ich zaawansowania i znajomość języka angielskiego przez nasze dziecko (czy/i ile uczy się w szkole i poza nią).

 

Trzeba przyznać, że zadania są super osadzone w przestrzeni gry, dostarczają sporo emocji, a po ich przećwiczeniu - umiejętności posługiwania się słowami i całymi zdaniami w języku angielskim. Duża część jest niezbędna do rozumienia i płynnego poruszania się w grze, ale dodatkowo autorzy przemycają trochę gramatyki, interpunkcji, ćwiczeń z tłumaczenia, umiejętnego zadawania pytań, a nawet obliczeń. To książki na wagę złota, zwłaszcza dla znawców Minecrafta, którzy mogą śmiało ćwiczyć tu swoje umiejętności językowe i wykorzystywać je w graniu. A to na pewno pomoże uzupełnić/utrwalić wiedzę zdobywaną w grze i w szkole, wzmocnić zasób słownictwa, gramatyki, budowania zdań i krótkich wypowiedzi, opisywania ilustracji, i wielu innych kompetencji, które przewijają się podczas nauki języka obcego.

Dla mnie rewelacja!!! Ćwiczenia są pomysłowe, różnorodne, nie zanudzają powtarzalnością. Dla każdego znajdzie się coś zajmującego. Książki wydane są na licencji Mojang, a edycja powstała w oparciu o konsultacje z nauczycielem języka angielskiego i metodyka edukacji wczesnoszkolnej.

 

 

 Minecraft. Język angielski. Megazadania 7+ (ang. Minecraft. English Official Workbook)

 Jon Goulding, Dan Whitehead, il. Mojang, oprac. pl edycji Katarzyna  Kochaniak, Maria Lekszycka-Petryszyn

 wydawnictwo HarperCollins, Warszawa 2023

 liczba stron: 64

 Minecraft. Język angielski. Megazadania 8+ (ang. Minecraft. English Official Workbook)

 Jon Goulding, Dan Whitehead, tł. Anna Hikiert

 wydawnictwo HarperCollins, Warszawa 2023

 liczba stron: 64


 Minecraft. Język angielski. Megazadania 9+ (ang. Minecraft. English Official  Workbook)

 Jon Goulding, Dan Whitehead,  oprac. pl edycji Katarzyna Kochaniak, Maria  Lekszycka-Petryszyn

 wydawnictwo HarperCollins, Warszawa 2023

 liczba stron: 80

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...