14.05.2022

Minecraft. Matematyka megazadania 9+, 10+, 11+

 

Ajajaj, wspaniała sprawa dla wszystkich dzieciaków zakochanych w Minecrafcie. Dzięki tym pozycjom mogą doskonalić swoje umiejętności matematyczne. To także świetna pomoc dla nauczycieli, by dzielić się z dziećmi różnymi pomysłami na łamigłówki i w sposób ciekawy utrwalać wybrane zagadnienia.


Książki "Minecraft. Matematyka megazadania" podzielone są na stopnie trudności według wieku i dostosowane do wymogów szkolnych. Są więc dobrym uzupełnieniem szkolnej wiedzy, przyjemnym sposobem na utrwalenie poznanych treści lub na samodzielne poznawanie ich w świecie Minecrafta. Oprócz tego zadania mają oznaczony poziom trudności i za każde wykonane zadanie dziecko zbiera szmaragdy, które na końcu może wydać na co chce spośród proponowanych produktów w sklepie, dokonać handlu drogocennych kamieni na przydatne towary. Przez zadania poruszają się jak w grze. Przeżywają przygody w Świecie Podstawowym, pokonują moby, realizują projekty budowlane, uczą się gromadzenia i rozsądnego inwestowania tego, co uzyskali. Po świecie Minecrafta poruszają się w towarzystwie Rosy i Isaaca, spragnionych wiedzy, ciekawskich i zdolnych bohaterów, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą.  

I tak na poziomie 9+ dziecko może poruszać się po wybranych krainach: zaśnieżona tajga (a tu ćwiczenia z mnożenia i dzielenia), netherowe pustkowia (i wykonywanie pomiarów). Na poziomie 10+ na słonecznikowych równinach uczy się ułamków zwykłych i dziesiętnych, a w gęstym lesie poznaje wartości liczb i pozycji. Na poziomie 11 + np. w terenach górskich utrwala zagadnienia geometryczne (figur płaskie i przestrzenne, kąty, obliczanie współrzędnych, symetrię, itd.), na równinach uczy się podstaw statystyki, zestawiania danych w tabele, wykresy kolumnowe czy liniowe. 

Prawda, że taki sposób serwowania matematyki jest przyjemny? 

Książki wydane zostały na licencji Mojang, a polska edycja powstała we współpracy z doświadczonym metodykiem i wieloletnim nauczycielem matematyki.
Minecraft. Matematyka megazadania 9+ (Minecraft. Maths Official Workbook)

Dan Lipscombe, Leisa Bovey, Pate Katherine, tł. Anna Hikiert

wydawnictwo HarperCollins, Warszawa 2022

liczba stron: 96

 

Minecraft. Matematyka megazadania 10+ (Minecraft. Maths Official Workbook)

Dan Lipscombe, Leisa Bovey, Pate Katherine, tł. Anna Hikiert

wydawnictwo HarperCollins, Warszawa 2022

liczba stron: 96

 

Minecraft. Matematyka megazadania 11+ (Minecraft. Maths Official Workbook)

Dan Lipscombe, Leisa Bovey, Pate Katherine, tł. Anna Hikiert

wydawnictwo HarperCollins, Warszawa 2022

liczba stron: 96

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...