3.09.2019

Obłoczki


Bardzo sympatyczna prosta gra z delikatną grafiką obłoków w różnorakich kształtach. Skierowana do najmłodszych dzieci, które stawiają pierwsze kroki w kontakcie z grą planszową. Niewielkie pudełko, zawartość kartonowych kafelków, trzy warianty grania.

Na początek dziecko przygląda się rozłożonym kafelkom i próbuje znajdować pasujące do siebie elementy, tak by powstało 15 obłoków. W kryzysowych momentach przy sprawiających trudność kafelkach warto wspomóc działania i wejść z dzieckiem w kooperację:)


Drugim wariantem, kiedy połówki i kształty są oczywiste, można spróbować układać obłoczki na czas w pojedynkę albo w kilka osób z nutką rywalizacji. Komu uda się wyłowić i zestawić najwięcej kształtów, ten wygrywa. Trzeci wariant to memo. Zakrywamy wszystkie kwadraty. Jedna osoba odkrywa dwa kafelki. Jeśli tworzą całość, zabiera je i odkłada u siebie. Jeśli nie pasują, zakrywa je i odkłada w to miejsce, skąd wzięła. Potem kafelki odkrywa druga osoba. Każdy to wie, że memo jest ekstra. 

W tych prostych grach liczy się zabawa, spostrzegawczość, kojarzenie fragmentów obłoków. Jest sympatycznie, wakacyjnie, z dużą dawką wyobraźni.


Obłoczki
Gregory Oliver, Carine Hinder
wydawnictwo Foxgames, Warszawa 2019
dla 2-5 graczy, wiek 4+, czas rozgrywki 10-15 minut
zawartość opakowania: 30 kafelków z obłokami, 15 dwustronnych kart z obrazkami, instrukcja

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...