06.07.2018

IQ Rodzinki


Jeśli nie wiesz czym są kryzy u perkoza dwuczubego, albo jak odróżnić młodego dziczka od dorosłego, zagraj w Rodzinki. To sympatyczna edukacyjna gra w serii IQ Granna. W łatwy i przyjemny sposób uczy kilku gatunków zwierząt, ich cyklu życia, stadiów rozwoju, zachodzących zmian i środowiska życia.

Każdy z graczy otrzymuje 1-2 żetony zwierząt. Kompletuje kolejne żetony pokazujące cykl życia danego zwierzaka (cyferki na żetonach i kolory znacznie ułatwiają zadanie, jeśli ktoś ma z tym problem).
A jak dobierać elementy? Wykorzystując technikę memory: w swojej kolejce odkryj dwa żetony, jeśli pasują, dołóż do swojego garunku, jeśli nie, odłóż na miejsce (a kolejny gracz niech pamięta, które są dla niego:). Jeśli trafisz na dwa żetony w tym samym kolorze, dobierz kolejne dwa w ramach premii. Tym sposobem niektórzy bardzo szybko ułożą swoje cykle. Najszybszy gracz otrzyma 5, kolejny 3 i trzeci 1 punkt. Prawda, że spokojnie, prosto i przyjaźnie dla małego przyrodnika? 
Gra idealna na wiek przedszkolny i wczesnoszkolny. Dziecko 5-10-letnie z przyjemnością pogra, poukłada cykle jeszcze wiele razy, jak elementy puzzli i zapamięta je doskonale. A dodatkowo przyswoi informacje zawarte w instrukcji (komentarz zoologa do wybranych gatunków zwierząt), wychwyci ciekawostki. Oczywiście zwierzaków mogłoby być nieco więcej, bo te szybko dają się utrwalić, sklasyfikować, poukładać, a inne równie ciekawe gatunki i różnorodne cykle mogłyby być równie interesujące:)
"IQ Rodzinki" to solidne dobre edukacyjnie wydanie polecane przez samego profesora Grannę, w bardzo przystępnej cenie:) Pamiętam sprzed lat starszą wersję Rodzinek, z inną grafiką, ale nie stanowi to dla mnie, a tym bardziej dla dzieci, różnicy.

A że jesteśmy w trakcie mistrzostw w piłkę nożną, kształt wyprasek posłużył do plakatu, rysowania w sześciokątach flag poszczególnych krajów:)IQ Rodzinki
Ewa Falkowska, Krzysztof Szafrański
ilustracje: Tomasz Terlecki
wydawnictwo Granna, Warszawa 2012
dla 1-4, wiek 5-10
zawartość pudełka: 48 sześciokątnych kafelków, 8 kart zwierząt, instrukcja z komentarzem zoologicznym,

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...