25.11.2022

Mój pierwszy komiks 5+: Pan Borsuk i Pani Lisica, tom 5 Karnawał/ Dziobak Toto i drapieżniki

 

Pierwsze komiksy 5+ są przygotowane specjalnie dla naszych milusińskich, delikatne kolorowe ilustracje, bohaterowie zwierzęcy, krótkie dialogi w dymkach, wciągające historie.

 

Piąty tom przygód leśnych zwierząt Pan Borsuk i Pani Lisica tym razem pokazują jak trudne bywa życie zwierząt, kiedy zima się przedłuża i zaczyna brakować zapasów. Cała rodzina za sprawą zapobiegliwych borsuków uczestniczy w codziennych poszukiwaniach jedzenia. A kiedy do i tak nie małej rodzinki dołączają dziadkowie, zapasy kurczą się jeszcze bardziej. Na szczęście dziadkowie mają na tyle zapału do życia, że nie tylko umilają poszukiwania, ale wpadają na pomysł zorganizowania zabawy karnawałowej, w przebraniach, z tańcami. To z pewnością pomaga zapomnieć o codziennych troskach i doczekać upragnionej wiosny. Poruszane tu zagadnienia troski o jedzenie, opieki nad rodzicami, rodzących się konfliktów w rodzinie odzwierciedlają ludzkie perypetie, pokazują też czułość i zatroskanie o siebie, i potrzebę zabawy. "Jeśli będziemy tylko spać i pracować, staniemy się smutasami bez ochoty na życie".


Trzeci tom przygód australijskich wesołych zwierząt tym razem skupia się wokół ucieczki przed drapieżnikami. Dziobak Toto, kolczatka Chichi, koala Wawa są w tarapatach. Tu straszy ich porywczy diabeł tasmański, udając przyjaciela, tam wilkowór tamsański. A kiedy chcą pobyć w nowym bezpiecznym miejscu, inne zwierzęta czują się zagrożone i nie chcą udzielić im schronienia. Legendarny gigantyczny wąż, który rzeźbił tereny koryt na rzekę radzi im dać się ponieść nurtowi rzeki. Czy dzięki temu znajdą ocalenie?


Mój pierwszy komiks 5+: Pan Borsuk i Pani Lisica, tom 5: Karnawał (fr. Monsieur Blaireau et Madame Renarde 5 - Le Carnaval)

scen. Brigitte Luciani, rys. Eve Tharlet, tł. Ernest Kacperski

wydawnictwo Egmont, Warszawa 2022

liczba stron: 32

Mój pierwszy komiks 5+: Dziobak Toto i drapieżniki, tom 3 ( fr. Toto l'ornithorynque et les predateurs)

scen. Eric Omond, il. Yoann, tł. Ernest Kacperski

wydawnictwo Egmont, Warszawa 2022

liczba stron: 32

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...