11.09.2019

Kubica i odjazdowy świat wyścigów samochodowychYvette Żółtowska-Darska to autorka znana nam z biografii piłkarzy, kierowanych do młodych czytelników. Dlatego z przyjemnością sięgnęłam po jej kolejną książkę, tym razem przybliżającą postać jednego z najsłynniejszych polskich kierowców rajdowych - Roberta Kubicy.


I tak jak w przypadku sylwetek piłkarzy, tak i tu poznajemy życie człowieka, który postawił wszystko na jedną szalę. I jest to kierunek, który konsekwentnie realizuje. Odznaczając się wielkimi umiejętnościami, pasją do szybkiej jazdy, odpowiednio ukształtowaną osobowością. Od pierwszych stron - opisywanych pierwszych lat życia Roberta Kubicy, wyczuwa się jego wielką frajdę z kolejno pokonywanych lewelów, z sięganiem po więcej, mając ugruntowaną pozycję i wypracowane umiejętności. Zawsze, poznając takie osoby, lubię obserwować, jacy są rodzice, jaki jest ich wkład w kształtowanie człowieka, na ile jest to również ich zapał i pasja do rozpalania, podtrzymywania i kibicowania swojemu dziecku, na ile jest to rozsądne, a jaka cząstka jest szaleństwem. Lubię też obserwować proces dojrzewania takiej sylwetki, umiejętne podejmowanie decyzji, walkę z presją, radzenie sobie z emocjami, które czekają na każdym decydującym progu. Kolejno zdobywane tytuły są uwieńczeniem ciężkiej pracy całego sztabu ludzi, odpowiednich manewrów, ale w tym przypadku dużej dawki szczęścia, rozsądku i pieniędzy. Nie brakuje dramatyzmu i załamania kariery, upornego dźwigania się i zmagań z losem, co udowadnia, jak silny może być człowiek.

Polecam tę biografię wszystkim młodym fanom szybkiej jazdy, głośnych silników, sportowej rywalizacji i mega odjazdowego życia. Dla tych, którzy potrzebują uwierzyć, że słowo "niemożliwe" nie istnieje. Potrzeba tylko kilku odpowiednich składowych. Dla fanów sportu do czerpania inspiracji i realizowania swoich marzeń.

Kubica i odjazdowy świat wyścigów samochodowych
Yvette Żółtowska-Darska
seria: Superherosi
wydawnictwo Burda Media Polska, Warszawa 2019
liczba stron: 200

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...