19.09.2017

Squla: Zabawy z ortografią i Wyzwania matematyczne dla klas 1-4


Squla to platforma edukacyjna dla dzieci, która pozwala na naukę przez zabawę. Zawiera zadania, quizy, gry dla dzieci w wieku 6-12 lat. Wydawnictwo Granna wydało karcianą wersję gier, zabaw i edukacyjnych quizów.

Zabawy z ortografią to zestaw ponad 40 kart. Jedna talia zawiera słowa z pustymi miejscami na uzupełnienie. Druga talia to brakujące litery. Można grać zadając sobie pytania o słowa i wyszukując do nich odpowiedzi wśród posiadanych kart. Można samodzielnie utrwalać pisownię przykładowych słów (ż-rz-sz, ch-h, t-d, ó-u, dz-dzi, wielka i mała litera, itd.). Niepotrzebne jest sprawdzanie przez osobę dorosłą dzięki załączonej karcie samokontroli, która dobrze się sprawdza w zabawie. Grając w 2-4 osób, liczy się największa liczba punktów za udzielenie prawidłowych odpowiedzi w jak najkrótszym czasie.
To tylko zachęta do gry, bo kart jest niewiele i na poziomie podstawowym. Dlatego warto skorzystać z kodu dołączonego do gry i wejść na platformę edukacyjną Squla.


Squla. Zabawy z ortografią. Klasa 1-2
wydawca: Granna, Warszawa 2017
zawartość pudełka: 42 karty z literami i z wyrazami, 1 dżoker, 1 karta kontrolna, instrukcja, karta z kodem dostępu do Squla.pl
dla 2-4 osób, wiek 6-8 


Wyzwania matematyczne wymagają skupienia, mobilizują do obliczeń działań i zadań tekstowych. 31 kart z zadaniami, 12 kart z odpowiedziami, z możliwością samokontroli. Podzielone na łatwiejszy i trudniejszy stopień. Tu wszyscy gracze obliczają wylosowane zadanie pokazując kartę z literą A, B lub C. Za prawidłową odpowiedź otrzymują punkt, za nieprawidłowe lub najwolniejsze obliczenie punkt ich omija.

Zadania powinny być obliczane w pamięci! Jest to szacowanie, zaokrąglanie, praktyczne odniesienie do otaczającej przestrzeni. Mnożenie, dzielenie, dodawanie, odejmowanie. To karty, które uczą sprawności w obliczeniach, bystrego umysłu i szybkości myślenia. Nie tylko dla 3-4-klasistów, ale i starszych uczniów szkoły podstawowej, którzy lubią główkować i opisywać rzeczywistość cyframi.

Squla. Wyzwania matematyczne. Klasa 3-4
wydawca Granna, Warszawa 2017
zawartość pudełka: 31 kart z zadaniami, 12 kart z odpowiedziami, 2 karty kontrolne, instrukcja, karta z kodem dostępu do Squla.pl
dla 2-4 osób, wiek 8-11

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...