22.04.2017

Poczytam ci, mamo. Elementarz przyrodniczy


To kolejny już elementarz duetu Beaty Ostrowickiej z ilustracjami Katarzyny Kołodziej (poczytam ci, mamo, matematyczny), kolejny elementarz na naszej półce (dla dzieci z dysleksją, elementarz współczesny).

Dzięki temu Elementarzowi uważne dziecko zachwyci się zjawiskami przyrodniczymi, które dotąd mijało nie zwracając na nie uwagi (jak wysycha kałuża, co charakteryzuje krajobraz morski czy górski), uzupełni wiedzę nt. zwierząt i roślin (m.in. występowanie i zagrożenie, ochrona, warunki rozwoju), pozna procesy (zależność i następstwo pór roku, opady atmosferyczne), które rządzą przyrodą.

Nie przyciąga mnie szczególnie treść tych opowiadań, ale przemycane dodatkowo informacje przyrodnicze tak:) Bohaterami jest grupa dzieci: Antek, Lenka, Ada, Julek, Krzyś, ich rodziny i koledzy, ich codzienne sprawy, które są podobne do spraw współczesnych dzieci. Na uwagę zasługuje na pewno sposób przekazywania prostych informacji, które dzieci wychwytują, zauważają, a proponowane doświadczenia chcą przeprowadzać.

Sposób podania wiedzy dostosowany jest do możliwości dziecka w wieku 6-9 lat do nauczania wczesnoszkolnego, i zgodny z podstawą programową. Poręczny format, duża czcionka, kopalnia wiedzy przyrodniczej, składają się na kompendium przyrodnicze, które podświadomie wskazuje, by wyjść z domu i czerpać z tego, co przyroda oferuje, by umieć się zafascynować tym, co dookoła dzieje się w naturze.

Poczytam ci, mamo. Elementarz przyrodniczy 
Beata Ostrowicka
ilustracje: Katarzyna Kołodziej
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2017
liczba stron: 160

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...