21.04.2017

Rycerz Lwie Serce. Książka-gra, której bohaterem jesteś ty!


Ależ przyjemnym  zaskoczeniem okazała się ta książka. Pojechała z nami na święta i zachwyciła pomysłem doszukiwania się, przeskakiwania stron, wędrowania po ukrytych miejscach z rycerzem Lwie Serce.

Bohaterem jest rycerz Lwie Serce, znany m.in. z waleczności, który w pewnym momencie traci ducha odwagi. Aby ją odnaleźć musi razem z dzieckiem-czytelnikiem książki-gry rozwiązywać zagadki, mierzyć się ze smokiem, poruszać się po krętych zamkowych zakamarkach. A przy okazji wykonywać rozmaite zadania: przemierzać labirynty, dodawać, doszukiwać się par rycerskich tarcz w sali herbowej, rozszyfrowywać zwierzęce kompilacje, szukać różnic ukrytych w witrażach ptaszarni, uczyć się eliminowania cech, żeby wskazać właściwego rycerza podczas turnieju.

A po wykonaniu zadania decyduje gdzie iść dalej, jaką drogę pokonać. Jak w grze, w której decyzje oddalają lub przybliżają do obranego celu. Potrzeba trochę odwagi, rozwagi, gdzie się udać, które drzwi wybrać, czym się poruszać, jak przejść do następnego etapu. A przy okazji wyszukiwać małych przyjaciół rycerza ukrytych na stronach.

Rycerz Lwie Serce. Książka-gra, której bohaterem jesteś ty!
tytuł francuskiego oryginału: Le Chevalier- Courage
Delphine Chedru
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2017
liczba stron: 40

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...