25.03.2017

Pingolo. Kto zostanie na lodzie?


Byliśmy na biegunie północnym, teraz wyruszamy na południowy. W tej grze liczy się szczęście i pamięć do kolorów. Celem jest odnajdowanie ukrytych jaj w kolorach wyrzuconych na kostkach. Kto pierwszy odnajdzie ich 6 i umieści 6 pingwinów na swojej górze lodowej, wygrywa, zostawiając innych na lodzie:)

To gra podobna do memo czy Wiewiórów, z większą liczbą elementów (solidnie i ładnie wydanych) i kostkami do rzucania. Ale jak w nią  grać?
Gracze na zmianę rzucają dwiema kostkami. Wyrzucone kolory wskazują, jakiego koloru jaja należy poszukiwać pod pingwinami. Udane odkrycie pingwina to zdobycie pingwina i jego jaja i przestawienie go na swoją górę. Niewłaściwe odkrycie oznacza, że kolej przechodzi na następnego gracza, a jajo pingwina zostaje ponownie zakryte tym pingwinem. Uwaga: jeśli w jednej rundzie uda się odkryć dwa właściwe kolory jaj, można wykonać kolejny rzut kośćmi. A to oznacza, że ten kto ma dobrą pamięć i szczęście, szybko może zapełnić swoją górę lodową uroczymi mieszkańcami.
  
W wersji trudniejszej, można dodatkowo zapamiętywać, jakie kolory jaj zgromadzili inni gracze u siebie, i kiedy pojawi się odpowiedni kolor na kości, zabierać pingwiny nie tylko z lodu, ale też od przeciwnika. Hłe hłe. Z tym, że gracze muszą być odporni na przegraną, bo to bardzo bolesna strata:)

Wygrywa ten, kto pierwszy zgromadzi 6 pingwinów na swojej górze. A jeśli wszystkie pingwiny rozeszły się po górach i nie ma już żadnego na planszy, zwycięża osoba z największą liczbą pingwinów.

Urocza, wesoła gra. Jeśli dziecko lubi memo, polubi i Pingolo. A jeśli nie lubi, być może dzięki tym pingwinom i kolorowym jajeczkom, złapie bakcyla wygrywania? Gra jest solidnie wykonana (jak dwie poprzednie, o których pisałam: Graffiti, Wyprawa na biegun). Adresowana do najmłodszych. Szczegóły grania możecie obejrzeć tutaj.

Ciii, pingwiny poszły spać:)

Pingolo. Kto zostanie na lodzie?
Thierry Denoual
wydawca: Foxgames, Grupa Wydawnicza Foksal, Warszawa 2017
zawartość pudełka: 12 pingwinów, 12 kolorowych jaj, 4 plansze- góry lodowe, 2 kolorowe kości, instrukcja
dla 2-4 graczy
wiek 4+

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...