30.01.2017

Fabryka robotów


Szybka karcianka, która nie daje czasu na marudzenie i zastanawianie się. Tu trzeba działać mechanicznie, bez pomyłek, jak w fabryce. W przeciwnym wypadku ktoś obok zrobi to za nas.

Na początek tasujemy karty, wykładamy różnokolorowe roboty na start. A potem szybko przychodzą zamówienia na kolejne. Trzeba skojarzyć kształt, kolor albo taśmę i wskazać odpowiedniego robota. Wszyscy widzą zamówienie jednocześnie i jak najszybciej próbują wskazać właściwą kartę. Za odpowiednio zaklepanego robota gracz otrzymuje punkt i zabiera kartę do siebie. A jeśli takiego robota nie ma na taśmie, trzeba nacisnąć ręką na znak stop, by na chwilę zatrzymać taśmę produkcyjną. Za powolność gracz, który ostatni położy rękę na stop traci punkt!

Przyjemna, choć stresująca to zabawa na wiek 6+. Tematyka fabryki robotów idealna dla dzieci na wiek wczesnoszkolny. Dzieci są dość szybkie, często udaje im się wygrywać. To gra na spostrzeganie, podobnie jak Duszki, Dobble czy Jungle speed. Liczy się refleks, szybkość i jasny umysł.

Rysunki na kartach przyciągają, wiadomo to sprawka pana Macieja Szymanowicza:)

Fabryka robotów
Jason Lin, Frank Liu
ilustracje: Maciej Szymanowicz
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2017
dla 2-6 graczy, wiek 6+
zawartość pudełka: karty, znak stop, instrukcja
http://projektgrajmy.blogspot.com/2017/01/kto-gra-w-karty.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...