04.02.2016

Sprawdzone gry na zimową rozgrzewkę


Mieliśmy ostatnio pracowite dni. Tyle grania i emocji, ech...:) Wybrane gry, te, które sprawdziły się u nas i przyniosły najwięcej frajdy, przedstawiam poniżej.

1. Dobble
pierwsza gra, która rozrusza towarzystwo niezależnie od wieku, rozbawi, rozgrzeje umysł w zimowy wieczór. Proste zasady i przyjemność zabawy. Rozgrywki są szybkie, i uwaga: dość emocjonujące:)

Polega na ćwiczeniu spostrzegawczości i odnajdowaniu wspólnego symbolu na karcie, którą trzymasz w ręku z tą, która leży na środku stołu. Kto szybszy, ten lepszy!

A sposobów na zabawę jest kilka (pięć). Najpopularniejszą jest wersja, w której wszystkie karty rozdaje się graczom, a jedną z kart kładzie na środku stołu. Na dany sygnał gracze patrzą na pierwszą kartę z góry, którą trzymają w ręku i szukają wspólnego symbolu z kartą, która leży na stole. Symbol nazywają głośno i szybko kładą swoją kartę na stole, przykrywając starą kartę. Teraz każdy z graczy musi znaleźć wspólny symbol z nową kartą! Wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się kart.
Karty są okrągłe, zilustrowane w przedmioty, postacie, rośliny, zwierzęta. Każda jest unikalna i łączy się z innymi kartami jednym i tylko jednym symbolem! Dużym plusem jest to, że karty są małe i dobrze wykonane, pudełko solidne i zajmuje niewiele miejsca.
Dla osób w każdym wieku. Polecam!


55 kart, metalowe pudełko o średnicy 10 cm,
liczba graczy: 2-8
wiek 6+
Rebel
zdjęcie Dobble ze strony Rebel


2. 5 sekund juniorTo druga gra na szybkie główkowanie, ale tu trzeba wykazać się większym skupieniem i wyliczaniem słów z danej kategorii. Trzeba myśleć i mówić. Czasomierz jest nieubłagany, kuleczki opadające po spiralach czasomierza nie pomagają w skupieniu:)Po usłyszeniu pytania trzeba odpowiedzieć na nie w pięć sekund. A potem przesunąć pionek. Jeśli pytanie sprawia ci kłopot - wykorzystujesz karty "Czasu" lub "Zmiany". Na żółtej stronie kart znajdują się pytania dla młodszych dzieci, a na czerwonej dla starszych. 5 sekund - szalona i zabawna gra teraz w wersji junior!
Nagroda Główna w konkursie "Świat przyjazny dziecku" organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w kategorii "Zabawka dla dzieci w wieku 3-7 lat".

     
    Zestaw zawiera:
354 karty z pytaniami (708 pytań) 18 kart "Czas", 18 kat "Zmiana" 6 pionków, specjalny czasomierz Plansza, pudełko na karty, instrukcja

3. Bounce Off
 
Polega na odbijaniu piłeczki w taki sposób, by wpadła w odpowiednie miejsce według wzoru wylosowanego na karcie. Kto pierwszy wrzuci właściwie piłeczki w swoim kolorze w otwory, otrzymuje kartę. Wygrywa ten, kto uzbiera najwięcej kart.

Zestaw zawiera: 
16 piłek w dwóch kolorach
plastikową podstawkę z otworami
4 podstawki pod piłki, karty z wzorami
liczba graczy 2-4, wiek 7+
MattelŁączymy siły z wyzwaniem Dziecinnie... i:
http://mamajanka.blogspot.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...