26.09.2016

Jungle speed


Bawi, integruje, wywołuje śmiech, ćwiczy spostrzegawczość i refleks, wciąga, cieszy dzieci i dorosłych. I nie nudzi się szybko. Bo dżungla jest pełna barw i wzorów.

"Jungle speed" szybko podbija serca graczy, bo czas przy niej mija szybko i przyjemnie. Gra mobilizuje do działania w pełnym skupieniu. Każdy chciałby choć raz złapać w porę totem, wygrać, a nie tylko dokładać karty do swojego stosu. Zasady gry są całkiem przystępne: każdy zawodnik otrzymuje taką samą liczbę kart, każdy wykłada swoją według wskazówek zegara. Kiedy pojawia się karta na stole z takim samym wzorem, jaki już jest, następuje pojedynek: ci u których jest taka sama karta muszą szybko chwycić totem. Kto nie zdąży, bierze do swojego stosu karty swoje i karty przeciwnika (oraz karty spod totemu, jeśli takie są), z którym stoczył przegrany pojedynek. A nie o to chodzi, bo gra toczy się o to, by jak najszybciej się ich pozbyć! A dżungla jest nieobliczalna, dużo w niej znaków, kolorów, symboli, łatwo się zgubić. Co więcej, jeśli ktoś się pomyli łapiąc za totem (myślał że musi stoczyć pojedynek) ale go nie miał, zabiera wszystkie odsłonięte karty wszystkich graczy! Trzeba uważać na podobne, ale nie identyczne symbole. 
Jeśli kilka osób na raz trzyma totem, wygrał ten, kto ma najwięcej palców na totemie, jeśli tutaj jest też remis, wygrywa osoba, która ma rękę najniżej na totemie.
 
Grę urozmaicają jeszcze trzy karty:) 
- białe strzałki skierowane do środka, kiedy zostanie ta karta wyłożona, wszyscy na raz mają złapać za totem! Kto wygra, ten kładzie swoje odsłonięte karty pod totem. Zgarnie je za chwilę pierwsza osoba, która się pomyli lub przegra pojedynek,
- białe strzałki skierowane na zewnątrz, wszyscy gracze na "trzy, cztery" odsłaniają po jednej nowej karcie i reagują zgodnie z tym, co się dzieje. Może się zdarzyć, że 2, 3 i więcej osób ma pojedynek.
- kolorowe strzałki skierowane do wewnątrz oznaczają że w tym momencie znaczenie mają kolory figur a nie ich kształty! Karta ta działa do pierwszego pojedynku lub do momentu zakrycia jej przez inną kartę.

Trzeba uważać na palce, paznokcie, i mieć wolną przestrzeń koło siebie, żeby niczego nie stłuc, nie zrzucić, kiedy z rozmachem chce się uchwycić totem. Gra wyzwala dużo emocji, radości, rozbawia towarzystwo zgrane i te, które dopiero się poznaje. Na każdy wiek. Polecam!

Jungle speed
Pierric Yakovenko, Thomas Vuarchex
wydawca Rebel, Gdańsk 2016
wiek: 6+, dla 2-10! graczy
zawartość gry: drewniany totem, 80 kart, worek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...