02.01.2016

Duszki w kąpieli


Duszki w kąpieli to druga gra rodzinna, która wyzwala dużo emocji i umila wspólnie spędzany czas, pokazuje kto szybszy i sprytniejszy. Z dziećmi dorośli nie mają większych szans, bo te mają jeszcze zachowany lepszy i sprawniejszy odruch chwytania:), eliminowania i wnioskowania, który element gry należy chwycić.

Podobnie jak w Duuuszkach (pierwszej części) gracze starają się jak najszybciej łapać przedmioty leżące na stole. W pudełku są nowe "kąpielowe" przedmioty i dodatkowe warianty urozmaicające rozgrywkę znaną z pierwszej części. Czerwony mięciutki ręcznik, czy szara (ale trochę zielona) wanna.

Liczy się refleks, czujność, spostrzegawczość i szybkość chwytania za wybraną rzecz. Gra przyprawia o głupawkę, wywołuje krzyki radości albo rozpaczy. Bo chodzi o to, by wybierać jak najczęściej prawidłowe przedmioty, a potem zbierać karty. Jeżeli uda nam się rzucić na odpowiedni przedmiot jako pierwsi, zyskujemy punkt i kartę. Jeżeli się pomylimy, niestety tracimy jedną zebraną kartę (jeśli już ją posiadamy). Kolejną kartę odkrywa gracz, który jako ostatni zdobył punkt. I tak do końca talii. Dzieci opanowują zasady migiem i wygrywają z dorosłymi. Zastanówcie się więc poważnie przed rozpoczęciem gry:) 

Elementy gry są bardzo starannie wykonane, gra wyzwala dużo emocji, nadaje się dla dzieci od 6-7 lat, górnej granicy raczej nie ma. Dla 2 do 8 osób (przy ośmiu trzeba bardzo szybko reagować:). Na popołudnie, wieczór, święta, imprezę. Prosta gra, zasady niby banalne, a ile ćwiczenia dla mózgu. Doskonały pomysł na zabawę.Duszki w kąpieli
Zestaw zawiera: 60 kart do gry, 5 przedmiotów: białego duszka, szarą wannę, niebieską szczotkę, czerwony ręcznik, zieloną żabę.
wydawca: Egmont, Warszawa 2015
projekt: Jacques Zeimet, ilustracje: Gabriela Silvera

Wpis bierze udział w zabawie Dziecinnie... Basi Pelc i mamy janka
http://mamajanka.blogspot.com/

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...