12.07.2016

Wielkie formaty na deszczowe dni


Od jakiegoś czasu polskie społeczeństwo lubi mieć więcej. Wydawnictwa także wychodzą na potrzeby czytelników i serwują wielkie strony, na których mieszczą się bardziej przejrzyste mapy, większe ilustracje, więcej drobiazgów. Książki czy puzzle z mapami od lat robią furorę (wydawnictwo Dwie Siostry, Trefl, CzuCzu). Duże kolorowanki wydają się piękniejsze i bardziej wyraziste. I choć zajmują paskudnie dużo miejsca, też je lubię.
 "Mapy do kolorowania" z dużymi kartki z możliwością wyrwania, tekturowa podkładka dla większego komfortu malowania. Architektura, ludność, przedstawiciele fauny i flory, obyczaje, sporty, pojazdy, pożywienie, instrumenty muzyczne, charakterystyczne produkty wytwarzane w danym kraju. Świat podzielony na kontynenty, kontynenty na części, a potem na kraje. Spora część rysunków jest podpisana, co pozwala dziecku na samodzielne odkrywanie i zapamiętywanie, zwalniając tym samym rodzica z popisywania się wiedzą. A to, co najbardziej podoba się i dzieciom i rodzicom, to mnóstwo flag świata z podpowiedziami kolorów i nazwami krajów!


"Miasta Europy" dużego formatu to 15 wybranych stolic i ich najważniejsze zabytki, muzea, postacie, parki, budynki sakralne, pomniki. Część elementów jest pokolorowana, część pozostawiona dziecku. Co kilka stron jest jeden większy budynek do wykończenia, zakończenia architektury (np. Grand Palace z Brukseli, krakowskich Sukiennic czy Tańczącego domu z Pragi). Mapy nie odzwierciedlają faktycznie położenia obiektów turystycznych na planie miasta, pokazują najważniejsze atrakcje/osoby/obiekty, które powinny kojarzyć się z danym miejscem.


"Konstytucja 3 maja" to przyjemna podróż w przeszłość, nie uczenie się na pamięć dat, ale zapamiętywanie historii poprzez ilustracje i krótkie zdania. Wszystkie wybrane fakty ujęte zostały hasłowo. Mamy więc  historię XVIII wieku przedstawioną m.in. przez: sposoby wybierania króla, pierwszy i drugi rozbiór Polski, słynne obiady czwartkowe, Sejm Wielki, a potem prace nad Konstytucją, jej uchwalenie i postanowienia. Doniosłe wydarzenia historyczne przedstawione obrazowo i zrozumiale dla dziecka w wieku szkolnym. Książka może być pomocna nauczycielom w przybliżaniu faktów, postaci, przy powtórkach do rozwinięcia, przypomnienia.
Mapy do kolorowania. Z kredkami dookoła świata
tytuł oryginału: The map colouring book
ilustracje: Natalie Hughes

Miasta Europy do kolorowania. Z kredkami dookoła Europy
Anna Wiśniewska
ilustracje: Joanna Babula
Konstytucja 3 maja do kolorowania. Z kredkami podróż w przeszłość
Krzysztof Wiśniewski
ilustracje: Joanna Babula
wydawnictwo Olesiejuk, Ożarów Mazowiecki 2016
liczba stron: 48

Kolorowanki można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...