05.01.2016

Mapa Polski, Mapa świata - puzzle Trefl

Nauka może być łatwa i przyjemna. A ta dotycząca map i podróżowania to jedna z naszych ulubionych. O Polsce z podziałem administracyjnym w tle czy mapie świata i jej wspaniałych miejscach można opowiadać kilkulatkowi, układając poszczególne elementy puzzli. A ciekawostki zaprezentowane na poszczególnych elementach i zasłyszane w międzyczasie zapamiętuje w mig.

Pierwszy rodzaj puzzli to mapa Polski. Poszczególne elementy układanki odwzorowują kształty i rozmiary województw, większe miasta, rzeki, charakterystyczne budowle, zwierzęta dla danego miejsca i stroje regionalne. Ponadto z puzzli dziecko może poznać sąsiadów Polski i flagi ich państw. Puzzle składają się z 44 elementów. Pobudzają wyobraźnię i ciekawość świata. Zostały specjalnie dostosowane do możliwości poznawczych dzieci w wieku 4-6 lat. Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 60x40 cm.

Drugi rodzaj puzzli to Mapa świata dla dzieci w wieku 5-7 lat. Tu dziecko poznaje inne kraje, tajemnicze rzeki, niezwykłe jeziora, oceany, zwierzęta, mieszkańców odległych krajów. Zestaw zawiera 100 elementów i dostosowany do możliwości poznawczych dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 60x40 cm.

Układamy, opowiadamy o danym kraju, wspominamy, marzymy o kolejnych miejscach:) I bawimy się w wyszukiwanie ukrytych postaci, zwierząt, zabytków. Za sprawą puzzli edukacyjnych w kształcie Polski i całego uproszczonego obrazu świata poznajemy kolejne zakątki, uczymy się i bawimy.

Wpis bierze udział w zabawie Dziecinnie... Basi Pelc.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...