07.01.2016

Okularki i osobowość

"Frania czeka na mamę przy samochodzie. Z nóżki na nóżkę - udaje kaczuszkę."


Frania jak na 4.5-latkę przystało ma swoje obowiązki i kłopoty też. Opiekuje się stajnią, wyprowadza zwierzaki na spacer, zbiera kupy po koniakach, i jeszcze chodzi do przedszkola. W różowych okularkach Patrzałkach. Te okularki to nieodzowny element życia, ciągle ktoś sprawdza, czy je ma "jak by były najważniejsze na świecie", a inne pytania i sprawy nie istniały. Faktem jest, że zdecydowanie lepiej w nich widać plac zabaw czy cukiernię. Ale w przedszkolu to wcale nie jest wesoło, zwłaszcza kiedy Wiktor krzyczy "okularnica" i szczypie i kopie i wyśmiewa się z Frani. Wtedy znów najlepiej jej we własnym pokoju.

Tata Frani jest grafikiem i wszystko robi niezwykle dobrze i sprawnie, jest mistrzem w tej kwestii, "robi wszystko w okularach". A kiedy znikną jego okulary, to "koniec świata", wszyscy biegają i szukają ich, bo bez nich tata "jest nikim"! Na szczęście Frania ratuje głowę rodziny, tata odzyskuje swoją OSOBOWOŚĆ. A Frania zdobywa się na odwagę i po tym całym zamieszaniu w domu, dzielnie odpowiada uporczywemu koledze: "okulary to OSOBISTOŚĆ. Bez niej jesteś nikim!".

Celne puenty, dowcip, małe problemy wielkich ludzi. Do tego rysunki absolwentki Wydziału Ilustracji Uniwersytetu w Edynburgu i Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, prowadzącej zajęcia artystyczne dla dzieci i młodzieży - Kasi Matyjaszek. Tu jest potrzebna osobowość:)

Okularki
seria: Małe katastrofy
Ewa Madeyska
ilustracje: Kasia Matyjaszek 
wydawnictwo Dwie Siostry, Warszawa 2015
liczba stron: 40

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...