10.03.2015

Nasze zabawy z CzuCzu


CzuCzu ma na swoim koncie wiele udanych pomysłów cieszących oko i zajmujących dziecko. Tak jest też w przypadku puzzli "Mapa świata", czy układania kółek.

Puzzle "Mapa świata" które są u nas największym hitem ostatniego czasu przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat, ale zapewniam, że młodsze bardzo chętnie po nie sięgają. A to dlatego, że: dużo na nich niezwykłych zwierząt, postaci charakterystycznych dla danego miejsca, pojazdów (co dla wielu chłopców jest dość istotne:), statków.
Dziecko uczy się z nich przede wszystkim: kontynentów (każdy jest w innym kolorze), oceanów, rzek, gór, pustyń, nazw krajów, szlaków odkryć geograficznych, cech charakterystycznych kultury danych krajów, najważniejszych zabytków świata, odmiennego wyglądu ludzi, instrumentów muzycznych, tańców, itd.
Ilość ciekawostek początkowo wprawia w zakłopotanie, potem zapewnia zabawę na długie godziny.

Puzzle są ładnie zapakowane, zawierają 168 twardych mocnych elementów, po ułożeniu zajmują 98x68 cm. Są polskim świetnym produktem. Rozwijają koncentrację, myślenie, umiejętności manualne, cierpliwość. Ponadto poszerzają horyzonty, wprowadzają w świat wielokulturowości. Motywują do wgłębiania się w specyfikę krajów i ich kultur, poznawania świata w pigułce. 
Dla małych i dużych podróżników i fascynatorów świata zabawa na długie wieczory. Polecam serdecznie:)

Puzzle Mapa świata CzuCzu
liczba elementów: 168
wymiary po ułożeniu: 98x68

Tak wyglądają puzzle w superowym opakowaniu. Na prezent doskonałe:)

Odkrywam Koło
A dla najmłodszych kreatywny zestaw nietypowych puzzli CzuCzu "Odkrywam koło". Przeznaczony jest dla dzieci powyżej pierwszego roku życia. Zestaw zawiera edukacyjną układankę ośmiu dwustronnych puzzli, książeczkę z kolorowanką, książeczkę z naklejkami w kształcie kół. Puzzle ćwiczą małą rączkę, koordynację ręka-oko, myślenie (jak tu dopasować takie kółko, czyj to brzuszek, czyja głowa), zachęcają do poznawania zwierząt i przedmiotów z otoczenia. A książeczki są świetnym uzupełnieniem na utrwalenie poznawanej figury. Kółka i kwadraty, które je otaczają mogą mieć oczywiście inne zastosowania: można potem wykorzystać je do odrysowywania, wrysowywania w nie innych zwierząt czy przedmiotów, kulania po stole, itd. Inne zestawy zawierają kolejne figury geometryczne.

Odkrywam koło. Kreatywny zestaw puzzli CzuCzu
liczba elementów: 8 dwustronnych kwadratów z wyciętymi kołami

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...