25.04.2016

Opowiem ci, mamo, co robią koty


Nikolę Kucharską znamy z Legend, którymi zaskoczyła nas pozytywnie. Opowieści ilustracjami trzeba ubrać odpowiednio w słowa, zapatrzeć się w nie, i zaśmiać, bo nie sposób tego robić z poważną miną.

Koty są tu władcami (zresztą nie tylko tu:), przekraczają wszelkie dozwolone granice, biegają, skaczą, interesują się wszystkim, co je otacza. Poznajemy też niepospolitą rodzinkę małego chłopca Maćka i ich perypetie związane z kocim życiem. Przy okazji robimy test na to, czy powinniśmy adoptować kota. Ćwiczymy spostrzegawczość: przechodzimy miejski labirynt, wyszukujemy różnic między ilustracjami, wpatrujemy się, by doliczyć się wszystkich kotów, by znaleźć wszystkie groźne sytuacje, na które natknęła się wszędobylska i żywiołowa Żabka, albo sytuacje, w których Gbur złości się na swoją nową współlokatorkę. Po słonecznych wakacjach, deszczowej jesieni, w końcu przychodzi Wigilia i coś się zmienia w relacji między kotami. A potem świętujemy urodzinki:) Oprócz głównych bohaterów: statecznego śpiocha Gbura i rozbrykanej Żabki poznajemy ich przyjaciół (Einsteina, Grubego i Krowę), ale też psa Muffina. Dla kociarzy raj:). Książka z serii niebezpiecznych, bo już kilka razy słyszałam: "bardzo chciałbym mieć kotka".

Rozkładówki  duże, mocne, z zaokrąglonymi rogami, niezniszczalne, barwne, z humorem i dawką informacji ukrytych pomiędzy (np. kocia anatomia, wizyty u weterynarza, opieka nad kotami). Graficzka i ilustratorka Nikola Kucharska sama ma dwa koty, zna je dokładnie i z wdziękiem potrafi naszkicować i nadać swoim bohaterom charakterystycznych cech i pełni życia w miejskiej dżungli. Pokazać ich charaktery, temperament, nawyki, ulubione zabawy i tę niezmienną zasadę: co dwa koty, to nie jeden. Historia obrazkowa dla kociarzy w każdym wieku.


Opowiem ci, mamo, co robią koty
za kotami skradała się Nikola Kucharska
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2016
liczba kartonowych kart: 28Wpis bierze udział w akcji B. Pelc:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...