25.04.2016

Książka do bazgrania. Oko w oko z potworami


Oto książka, która dzięki bazgraniu (czy całkiem ładnemu rysowaniu) i sprawdzianom na odwagę, pomaga przezwyciężyć strachy. Dziecko, które zmaga się ze sobą, odczuwa lęki przed stworami, dokuczają mu nocne potwory, w tej książce staje z nimi oko w oko i pokonuje je w kreatywny sposób.

Musi tylko zebrać w sobie całą odwagę, do tego dodać kredki, nożyczki, taśmę, farby, papier toaletowy, i zacząć zmagania z potworami. Autorce nie brakuje pomysłów na różnoorodność i ciekawe ich przedstawienie. Po przejściu kolejnych zadań dziecko jest zmotywowane do działania, trzy razy może zdobyć trofeum za odwagę, a po czwartym etapie otrzymać oficjalny dyplom odważniaka:)!

Łakomczuch Nietoperus zjada robaki, żuki, gady, które trzeba narysować w jego brzuchu. Jednooki olbrzym Zezol boi sie kolorowych obrazków, którymi można wytatuować na jego ciele. Morskie głębiny zamieszkują straszliwe stwory, które trzeba odkryć i utrwalić na papierze. Trzeba tylko wykorzystać to, co rodzi się w wyobraźni i przelać na papier, przekonać "jaki z ciebie odważniak". Pasiasty Gliździol jest bardzo brudny, kąpie się, a z rur wypływają obrzydliwe mydliny, fuj!
Zadania są mniej lub bardziej pracochłonne. Do zaklejania ostrych zębów piranii warto wykorzystać taśmę klejącą, a do oklejania mumii papier toaletowy. Bąbolakowi potrzeba kilku kropek zaznaczonych paluszkami zanurzonymi w akwareli, itd.

Książka mobilizuje do kreatywnego myślenia i działania, ćwiczenia rączki. Pomaga poznać różne stwory, pośmiać się z wymyślnych imion. A po przejściu 60 testów na odwagę i kreatywność daje szansę na stanie się "odważniakiem".  


Książka do bazgrania. Oko w oko z potworami
Inka Vigh
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2016
liczba stron: 144

Wpis bierze udział w akcji B. Pelc:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...