25.04.2016

Książka do bazgrania. Oko w oko z potworami

Jest to książka, która dzięki bazgraniu (czy całkiem ładnemu rysowaniu), sprawdzianom na odwagę, pomaga przezwyciężyć strachy. Dziecko, które zmaga się ze sobą, odczuwa lęki przed stworami, dokuczają mu nocne potwory, w tej książce staje z nimi oko w oko i pokonuje je w kreatywny sposób.

Musi tylko zebrać w sobie całą odwagę, do tego dodać kredki, nożyczki, taśmę, farby, papier toaletowy, i zacząć zmagania z potworami. Autorce nie brakuje pomysłów na różnoorodność i ciekawe ich przedstawienie. Po przejściu kolejnych zadań dziecko jest zmotywowane do działania, trzy razy może zdobyć trofeum za odwagę, a po czwartym etapie otrzymać oficjalny dyplom odważniaka:)!

Łakomczuch Nietoperus zjada robaki, żuki, gady, które trzeba narysować w jego brzuchu. Jednooki olbrzym Zezol boi sie kolorowych obrazków, którymi można wytatuować na jego ciele. Morskie głębiny zamieszkują straszliwe stwory, które trzeba odkryć i utrwalić na papierze. Trzeba tylko wykorzystać to, co rodzi się w wyobraźni i przelać na papier, przekonać "jaki z ciebie odważniak". Pasiasty Gliździol jest bardzo brudny, kąpie się, a z rur wypływają obrzydliwe mydliny, fuj!
Zadania są mniej lub bardziej pracochłonne. Do zaklejania ostrych zębów piranii warto wykorzystać taśmę klejącą, a do oklejania mumii papier toaletowy. Bąbolakowi potrzeba kilku kropek zaznaczonych paluszkami zanurzonymi w akwareli, itd.

Książka mobilizuje do kreatywnego myślenia i działania, ćwiczenia rączki. Pomaga poznać różne stwory, pośmiać się z wymyślnych imion. A po przejściu 60 testów na odwagę i kreatywność daje szansę na stanie się "odważniakiem".  

Książka do bazgrania. Oko w oko z potworami
Inka Vigh
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2016
liczba stron: 144

Wpis bierze udział w akcji B. Pelc:
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...