28.04.2015

Europa pingwina Popo

"Krótko, oszczędnie i na temat" o Europie. Pigułka wiedzy oprawiona w wyrafinowane i zabawne ilustracje. "Europa pingwina Popo" to wiedza o kulturze i historii Europy, zaprezentowana w formie krótkich zdań, dopowiedzianych obrazami. Obrazami, które są jednak niezastąpionym uzupełnieniem tego abecedariusza. W każdej z ilustracji można się zapatrzeć, podziwiać, zachwycać, śmiać z dowcipu, cieszyć oko, chłonąć kreatywność. To dobrze opowiedziane słowem i obrazem najważniejsze wybrane przez autora pojęcia z historii i kultury Europy.

Pomimo tego, że opowiadane treści nie zawsze są proste, dzieci słuchają i wpatrują się w zagadkowe i niebanalne ilustracje, dopatrując się szczegółów, dopytując o dodatkowe informacje. Nasze ulubione, to: Isaac Newton i jego prawo powszechnego ciążenia, król Karol Wielki, najpotężniejszy władca średniowiecznej Europy Zachodniej oraz trubadurzy idący w szeregu, grający na średniowiecznych instrumentach i opiewający idealną miłość i piękne kobiety.

Nie można oczywiście pominąć Pingwina, który na każdej ilustracji ma swoje miejsce, prowadzi dialog z bohaterami haseł, zdobywa odległe tereny, gra, ucieka przed latającym wielkim smokiem, pije kawę z "mądrym, wykształconym i dobrze wychowanym koniem" J. Swifta.

Ten picture book sprawdza się doskonale dla dzieci zdecydowanie powyżej 3 roku życia. Taki obrazkowy leksykon powinien stać w domu obok Biblii dla dzieci, Map państwa Mizielińskich, Mapy świata Czu Czu, Liczę do 100, (Prawdziwej) Historii sztuki, i pewnie jeszcze kilka innych by się znalazło:)Europa pingwina Popo
Jan Bajtlik
Wydawnictwo Dookoła Świata, Kutno 2011
liczba stron: 48

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...