Trzeba przyznać, że wiele jest ciekawostek, o które dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym pytają i chcą wiedzieć, bo fascynuje je świat i zdecydowanie wolą fakty od fikcji. Ta książka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i odkrywa skrawki nauki, rozbudza ciekawość, poszerza wiedzę o otaczającym świecie, otwiera oczy na to, co dookoła, pokazuje, że nie wszystko jest na pstryknięcie palca, a niektóre urządzenia, przedmioty, wynalazki przeszły długą drogę udoskonalania, zostały wymyślone dzięki ciekawości i marzeniom innych.
Od wynalezienia i potoczenia koła, obierania kierunku żołnierzy i żeglarzy przy pomocy kompasu (270 r. p.n.e.). Wynalezienie prochu (800 r. n.e.), który na zawsze odmienił sposób prowadzenia wojny. Zagadnienie prądu w gniazdku i kabli pod Oceanem Atlantyckim. Wynalezienie nowego rodzaju silnika i budowa samochodu (1886 r.), wygodnego i problematycznego plastiku (1907 r.). Fascynujące pomysły, projekty i odkrycia, które wpłynęły na bieg historii, którymi możemy się dziś cieszyć i korzystać dla wygody (komputer 1946 r.).
Nie sposób się tu nudzić, każda rozkładówka to moc ciekawostek, faktów, wyjaśnionych projektów, a na końcu tomu, słownik przydatnych pojęć, do którego można w każdej chwili wrócić. W tej serii "Moja pierwsza książka o..." ukazały się też: „Historia życia. Moja pierwsza książka o ewolucji” oraz „Historia kosmosu. Moja pierwsza książka o wszechświecie”.
Historia wynalazków. Moja pierwsza książka o odkryciach
Catherine Barr, Steve Williams, tł. Agnieszka Walulik
wydawnictwo Agora, Warszawa 2024
liczba stron: 32
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz