13.06.2024

Książka o narkotykach. Nieporadnik


Ten sposób wydawania książek, podawania niezbędnej wiedzy, ilustrowania i bezpośredniego zwracania się do czytelnika, znamy z książek duetu Boguś Janiszewski i Max Skorwider: Mózg, Klimatu czy O, choroba. Ta jest równie ważna, jak pozostałe, porusza trudne i skomplikowane zagadnienie uzależnienia od narkotyków. 

 

Niezależnie od tego, kim jest czytelnik, młodym czy dorosłym, wolnym od uzależnienia czy na etapie brania, a może słyszał o kimś, kto zmaga się z nałogiem, ta książka w sposób czytelny, mocny, i rzetelny przedstawia wszystko, co istotne w tej kwestii. Pełni rolę uświadamiającą, a jeśli czytelnik ma do czynienia z narkotykami, podaje konkretne informacje i namawia do konsultacji i szukania pomocy u specjalistów (podane numery telefonów, miejsca, gdzie należy się zgłosić), kiedy sprawa wymyka się spod kontroli, nie wybiela, tylko pokazuje, jakie mogą być skutki wchodzenia i bycia za pan brat ze środkami odurzającymi, od tych najprostszych, wydających się pozornie niegroźnymi, po najgorsze świństwa zagrażające zdrowiu i życiu.

To książka, która ma pomóc wygrać życie, zdrowie, komfort bycia w formie, bez potrzeby wspomagania się dodatkowymi substancjami uzależniającymi. Omawia wiele więcej, niż podawane szczątkowe informacje w internecie czy zalety prezentowane przez dealerów, rozumie fascynację młodych, ale dostrzega o wiele więcej, i nie tylko efekty pozytywne, ale szereg ubocznych i konkretnie niszczących mózg i organizm przez substancje psychoaktywne. Sześć rozdziałów, a w nich solidna dawka wiedzy nt. narkotyków, ich działania, przedawkowania, uzależnienia; omówienie całej kolekcji środków (zioło, emka, feta, amfa, meta, alko, opio, NSP, grzyby, tabletki); powody brania, narkotyki legalne i nielegalne, ścieżki wyjścia; jak być sobą, gdy inni biorą, czy można się oduzależnić, itd. 

Boguś Janiszewski ma talent do wyjaśniania trudnych zagadnień dzieciom i młodzieży, potrafi znaleźć odpowiednią ścieżkę językową na kontakt z czytelnikiem. Z tym niezwykle złożonym i skomplikowanym tematem autor poradził sobie doskonale, oby też skutecznie i z pomocą dla tych, którzy jej potrzebują. A tematykę konsultował z szerokim gronem ekspertów: lekarzy, specjalistów uzależnień, terapeutów i prawników.Książka o narkotykach. Nieporadnik

Boguś Janiszewski, il. Max Skorwider

wydawnictwo Agora, Warszawa 2024

liczba stron: 232

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...