18.05.2024

Dzieci świata takie jak ty. AMD Chcę wiedzieć więcej!

 "Niezależnie od tego, co nas różni, my, dzieci świata, trzymamy się razem!"

To dość niezwykłe spotkanie z dziećmi z różnych zakątków świata. Poznawanie ich miejsc do życia, domów, zwyczajów, sztuka gotowania i ulubionych przysmaków, porozumiewania się, spędzania wolnego czasu. Ze słownikiem podstawowych zwrotów w kilkunastu językach.

Książka ukazała się w serii Chcę wiedzieć więcej!, a to oznacza całkiem przyjazną w odbiorze i przede wszystkim interesującą porcję wiedzy prezentowaną w formie ciekawostek. Z głównym celem - troski o nasz wspólny dom - planetę. Z zachętą do poznawania świata, tolerowania obcych nieznanych kultur i obyczajów, otwartości i wrażliwości wobec innych nacji. Z przekazem, że świat różnorodny jest ciekawy i fascynujący.

Weźmy np. rodzaje pizzy (przyrządzane w Australii z bekonem i jajkiem czy Indiach z marynowanym imbirem). Formy chleba (żydowska chałka w formie warkocza, włoska płaska ciabatta, ukraiński bublik w kształcie pierścienia). Sposoby na przeziębienie (chińska zupa z suszonej jaszczurki, batatów i daktyli albo irańska gotowana rzepa). Albo spanie (japońskie futon, które rano zwija się i chowa do szafy czy chińskie platformowe łóżko kang, pod które wbudowany jest piec, a które za dnia pełni funkcję stołu). Do tego zagadnienia pogody, różnice w językach, dania na śniadania, dobre maniery, uroczystości i święta. Itd.

Bogato ilustrowane wydanie, pełne ciekawostek, codziennych zwyczajów kierowane do dzieci w wieku wczesnoszkolnym.


Dzieci świata takie jak ty. AMD Chcę wiedzieć więcej! (ang. Children of the World)

Nicola Edwards, il. Andrea Stegmaier, tł. Kazimierz Pytko

wydawnictwo HarperKids, Warszawa 2024

liczba stron: 64

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...