8.12.2022

Mali bogowie. Z wizytą w piekle, tom 5/ Cała prawda o Odysei, tom 6

Oto kolejne przygody małych bogów zdobywających nowe umiejętności, pełnych zapału i energii do życia. Dzięki ich odwadze ruszamy do piekielnych podziemi i na morską wyprawę.

Tom piąty "Z wizytą w piekle" to próby wejścia Orfeusza do bram piekieł. Orfeusz chce uwolnić stamtąd Eurydykę, jednak kiedy już udaje mu się pokonać przeszkody, lawy ognia i dojść do celi, zapomina o trudnych kratach, uwolnieniu z łańcuchów, itp. "Biedaczka, nieprędko znowu ujrzy światło dnia". A Hades, który tam pomieszkuje męczy się z trudnym zgorzkniałym charakterem Persefony. To także spotkanie z Midasem, który męczy się z tym, że wszystko, czego dotknie zamienia się w złoto, dlatego Taurusek szuka sposobów na jego kłopot. Artemida wytrwale ćwiczy strzelanie z łuku. Tezeusz ma misję przejścia labiryntu i pokonania minotaura, Afrodyta podpowiada mu, jakie ćwiczenia i diety powinien stosować, żeby udało mu się zgładzić potwora. Mali bohaterowie zmagają się z szalonymi pomysłami Dionizosa i innymi zagrożeniami.


W szóstym albumie pt. "Cała prawda o Odysei" przygód kandydatów na bogów i herosów starożytnego Olimpu otrzymujemy humorystyczną podróż. Ponieważ Odyseusz traktuje poważnie wyzwania i chce być doskonałym bogiem, przyjmuje wyzwanie dowcipnego Posejdona, chce być wspaniałym żeglarzem. Żeby osiągnąć cel, musi ćwiczyć manewry i przeciwności na morzu. Jego Odyseja nie jest łatwa. Czekają go gwałtowne sztormy, wodne bestie, pukanie do bram Troi, sztormy u wybrzeży Kikonów i Wyspy Cyklopów, szukanie właściwego kierunku i sztuka dotarcia do celu wyprawy i powrotu do Itaki. Wszystko to dzieli z Tauruskiem, który geniuszem nie jest, na wodzie tym bardziej jest to niebezpieczne. Dobrze, że nie opuszcza ich dobry humor i wdzięk dziecięcej odwagi. 


Mali bogowie. Z wizytą w piekle, tom 5

scen. Christophe Cazenove, il. Philippe Larbier, tł. Maria Mosiewicz

wydawnictwo Egmont, Warszawa 2022

liczba stron: 48

Mali bogowie. Cała prawda o Odysei, tom 6 

scen. Christophe Cazenove, il. Philippe Larbier, tł. Maria Mosiewicz

wydawnictwo Egmont, Warszawa 2022

liczba stron: 48

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...