23.11.2022

Pędzące żółwie. Wyścig do choinki

 

Pędzące żółwie to planszówkowy hit od wielu lat. Teraz w wersji świątecznej, żółwie mają słodkie czapki, szaliki, pędzą po śniegu do sałaty, ale schowanej pod choinką:)  Żółwie i płytki mają nowe piękne kolory, tytuł na opakowaniu jest czerwony i bardzo świąteczny.

 

A więc zaczynamy. Rozkładamy planszę, ustawiamy kolorowe drewniane żółwie, wybieramy w tajemnicy przed innymi płytkę z kolorem żółwia, którego chcemy doprowadzić do mety jako pierwszego albo ostatniego, w zależności od przyjętej wersji, rozdajemy po pięć kart i gramy. W rundzie wykładamy kartę, przesuwamy żółwia albo żółwie, dobieramy kartę ze stosu.

Kto pierwszy do mety, ten rozpakuje prezent! Dobrze, że żółwie zostały wyposażone w szaliki i czapki, nie przeziębią się na mrozie:) Radosny wyścig pełen emocji i dobrej zabawy trwa. Dla każdego coś miłego. Nie znam osoby, która by nie chciała grać w te cudne pędzące żółwie.
Pędzące żółwie. Wyścig do choinki

Reiner Knizia, wydawnictwo Egmont, Warszawa 2022

dla 2-5 osób, wiek 5+, czas rozgrywki 10-20 minut

zawartość opakowania:  świąteczna plansza, 5 figurek żółwi w kolorach: zielonym, beżowym, różowym, pomarańczowym, niebieskim, 5 płytek z żółwiami, 40 kart w kolorach żółwi, 12 wielokolorowych kart, instrukcja

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...