Tak, gry słowne mogą być ekstra! Tak jak ta, Tajniacy, Na końcu języka czy Gra w zielone.
Tu zasady są tak proste, a rozgrywki bardzo przyjemne. Co ważne, dzieciaki lubią w nią grać wiele razy. Rozwijają przy tym słownictwo i trochę główkują pomimo wakacji:) A dorośli fajnie się przy niej relaksują.
Gra polega na tym, by przekazać innej osobie takie słowo, które dobrze naprowadzi, wskaże właściwy tok myślenia. Jeden odgadujący gracz wskazuje numer słowa z karty. Pozostali gracze piszą swoje wskazówki na podstawce, potem eliminują te z błędami ortograficznymi czy powtarzające się. Prezentują tabliczki odgadującemu. Ten jednym słowem próbuje odgadnąć, o jakie słowo chodzi. Jeśli mu się uda, wszyscy zdobywają punkt. Jeśli nie, gramy dalej. Ponieważ jest to gra kooperacyjna, wszystkim zależy na jak najlepszym wyniku. Podczas wielu naszych rozgrywek nie było jest trudno osiągnąć satysfakcjonujący wynik. I to motywuje do kolejnych rozgrywek!
Gra Jednym słowem zdobyła tytuł najlepszej gry roku 2019 - najważniejsze wyróżnienie w świecie gier planszowych - Oscara gier planszowych - Spiel des Jahres 2019. W 2019 zdobyła też tytuł Zabawka Roku 2019 w kategorii "Gry" przyznawaną przez portal Zabawkowicz dla najbardziej wartościowych, mądrych i bezpiecznych zabawek i gier.
Jednym słowem. Gra niebanalnych skojarzeń (ang. Just one)
Ludovic Roudy i Bruno Sautter
wydawnictwo Rebel, Gdańsk 2018
dla 3-7 osób, wiek 8+, czas rozgrywki 15-25 minut
zawartość opakowania: 110 kart, 7 tabliczek, 7 ścieralnych mazaków, 1 instrukcja
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz