13.04.2021

Łatwo być miłym!

Cudownie mądra i absolutnie do wykorzystania w praktyce książka - poradnik dla każdego brzdąca, który poznaje zasady życia w rodzinie, grupie, przyrodzie. Co więcej pokazuje, że wyświadczane komuś dobro, to nie strata czasu i bycie frajerem, ale że dobro wraca!

Czy łatwo jest być miłym? Nie, jeśli nie wiemy, jak to robić. Ale po lekturze tej książki wszystko staje się jasne i przejrzyste. Kilkanaście podstawowych zachowań, które sprawiają, że lepiej jest na sercu jednostce, społeczności i Ziemi (bardzo ważny wątek ekologii). Przeświadczenie o byciu pępkiem świata nie zdaje tu roli. Bohater pokazuje, że pomaganie innym, dzielenie się, ratowanie kogoś w potrzebie, wspieranie, chronienie słabszych, wdzięczność i uśmiechanie się do innych, w końcu dbanie o  planetę, to proste w założeniu, a czasem też trudne do wykonania wskazówki, dzięki którym nasze życie jest lepsze, pełniejsze i bardziej wartościowe. 

Uśmiechaj się więc, segreguj śmieci, bądź wdzięczny i serdeczny, wspieraj, bądź cierpliwy, dbaj o bliskich i przyrodę, a dobro wróci. Piękna książka. Minimalna w swej prostocie, a jednocześnie tak potężna:) Dla każdego niezależnie od wieku i doświadczenia, do czytania, rozmowy, jako pomoc w wychowaniu. Delikatna i bardzo wyraźna, łatwa do odczytania grafika. Bardzo polecam.

  Łatwo być miłym!

  Francesca Pirrone

  wydawnictwo Muchomor, Warszawa 2021

  liczba stron: 50

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...