1.03.2021

Gramatyka na wesoło. Rzeczownik PUS

Nie jest to naturalnie cała gramatyka języka polskiego, ale ta, która leży u podstaw, wymaga poznania i przepracowania przez dziecko w edukacji wczesnoszkolnej. Zabawowe i luźne podejście ma na celu zachętę do pracy nad nią, zrozumienia tego, co sprawia trudność, samodzielnego rozwiązywania i utrwalania treści.

W pierwszej części "Gramatyki na wesoło" znajdziemy części mowy, pojęcie liczby pojedynczej i mnogiej, rozpoznawanie głosek, liczenie samogłosek, kolejność liter alfabetu, grupowanie wyrazów. W drugiej części dochodzi tworzenie wyrazów, szukanie przeciwieństw, wyrazów bliskoznacznych, stopniowanie przymiotników, wypatrywanie i nazywanie części mowy w zdaniach, poszerzanie słownictwa o przysłowia, czas przeszły i przyszły, detektywistyczne wyszukiwanie intruzów w rodzinach wyrazów. Przepracowanie takich zestawów ćwiczeń pozwala poszerzyć zdobywaną wiedzę w klasach 1-3, utrwalić, i dobrze się przy niej bawić.

"Kto? Co? Rzeczownik" pomaga odkryć i poznać podstawowe informacje na temat części mowy. Zawiera zestaw łamigłówek, ćwiczeń do rozpoznawania i szukania rzeczownika w zdaniu, odmieniania go, określania związków w zdaniu. Ćwiczenia pomagają w utrwaleniu liczby pojedynczej i mnogiej, poszerzeniu słownictwa, odróżnianiu rzeczownika od innych części mowy, nazywania grup słów, eliminowania słów niepasujących do rodzin, 

To proste i przyjemne zestawy ćwiczeń, łamigłówek, rebusów. Do nauki w domu, na świetlicy, jako uzupełnienie lekcji, rozbudzenie ciekawości, w celu porządkowania i utrwalania posiadanej wiedzy.




Gramatyka na wesoło 1

Dorota Pyrgies

wydawnictwo Epideixis, Kraków 2019

liczba stron: 32


Gramatyka na wesoło 2

Dorota Pyrgies 

wydawnictwo Epideixis, Kraków

liczba stron: 32

 

Kto? Co? Rzeczownik

Halina Cybulska, il. Paweł Wakuła 

wydawnictwo Epideixis, Kraków 2015

liczba stron: 32

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...