22.12.2020

Matematyka na święta 7, cz. 2

Świąteczne odliczanie i obliczanie rozkręciło się u nas na dobre. Pobierajcie, liczcie i twórzcie, bo zadania są ekstra, tzn. nam podobają się bardzo:)

1. Ponieważ sporo w ostatnim czasie było geometrii i ułamków, mamy zadania w tej tematyce w powiązaniu z Bożym Narodzeniem. Np. drzewko choinkowe narysowane z figur geometrycznych, a do obliczenia są miary kątów:) (dostępne na tes.com). Pięknie ucharakteryzowane świątecznie ułamki.

2. Kartka z życzeniami z dużym trójkątem dzielonym na trójkąty prostokątne. To ciekawa łamigłówka, by dobrze je wymierzyć, rozłożyć, a potem spróbować złożyć je w kształt przypominający drzewko.

3. Christmas fractions, czyli kolorowanie bombek na drzewkach choinkowych według klucza. Np. 2/3 z 36 bombek będą czerwone, 1/6 - żółte, 1/9 - zielone, jaki ułamek zostanie pomalowany na niebiesko i ile to będzie bombek? Pliki z różnorakimi ułamkami i liczba bombek dostępne tutaj.


4. Duża gwiazda wykonana z prostokątnych torebek śniadaniowych/odpowiednio zmodyfikowanych kopert (rozklejonych na krótszym boku, sklejonych na dłuższym), sklejona, nacięta. Jest cudna!


5. Symetryczne rysowanie w pomniejszeniu i powiększeniu (do pobrania stąd).


6. Kolorowanie bombki z dodawaniem według kodów.

7. Świąteczne sudoku (Christmas Themed Sudoku).

8. Wyczekiwane pieczenie pierników, jak co roku, tylko trochę bliżej świąt:) Odmierzanie łyżek miodu, odliczanie gramów, a potem minut, kiedy ciasto schładza się w lodówce, i kiedy ciastka pieką się w piekarniku. Fajowe samodzielne radzenie sobie z ciastem, wycinanie ścian i dachu do chatki.   

 
Tak działa matematyka na święta:)
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...