Genialny muzyk Myszart mieszka w fortepianie wilka Salieriego, nadwornego kompozytora cesarza Austrii. W pierwszym tomie dał się poznać jako znakomity muzyk, teraz jest już sławny, melomani z zachwytem uczestniczą w jego występach. Ostatnim etapem artystycznego tournée jest Wenecja, do której zabiera czytelnika. Ilustracje chwytają za serce, można się rozmarzyć. A scenariusz pełen jest przygód i zaskakujących akcji.
Myszart rozkochany w swojej żonie Konstancji, nieustannie jest z nią w myślach, relacjonuje jej gdzie jest i czym się zajmuje, przeżywa, że tak długo nie ma go z ukochaną. Przyjazd do Wenecji robi na nim ogromne wrażenie, a teatr uliczny ludzi w maskach sprawia, że miasto jest tajemnicze. Nawet rozmowa ze Stradivariusem, który wytwarza najlepsze skrzypce, choć tak realna, nie wiadomo, czy jest jawą czy snem. Przychodzi chwila, kiedy Myszart zasiada do fortepianu, daje pełen wirtuozerii koncert. Ale to nie wszystko, pan Lopar, który miał się "obchodzić z nim jak z jajkiem", "strzec jak źrenicy kociego oka", okazuje się dwuznacznym opiekunem, a na małą bezbronną myszkę w centrum wielkich tłumów, po udanym występie w zacnym gremium, czyha niebezpieczeństwo w osobliwej galerii przodków Sassinów.
Historia jest prężna, scenariusz
napisał Thierry Joor, belgijski redaktor i wydawca, a ilustracje bardzo oryginalne, stworzone przez urodzonego w byłej Jugosławii, a mieszkającego we Włoszech, malarza i karykaturzystę Gradimira Smudja, który zdobył
uznanie komiksem o Van Goghu. Piękno przeplata się z grozą, nieuchronnością tego, co ma się wydarzyć w przyszłości.
Myszart w Wenecji, tom 2
tytuł oryginału: Mausart a Venise 2
Thierry Joor
rysunki i kolory: Gradimir Smudja
tłumaczenie: Marek Puszczewicz
wydawnictwo Egmont/HarperCollins, Warszawa 2020
liczba stron: 40
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz