9.10.2019

coś z niczego - upcykling


W ramach akcji upcyling zebrałam kilka propozycji, jak przetwarzamy kartony, folie bąbelkowe, sznurki, gazety. Zabawki służą dzieciom zwykle na chwilę, i nie żal ich potem wyrzucać, a frajda tworzenia bywa dość wysoka. Zabawa tym, co wykonało się samemu, to całkiem fajna sprawa.

1. Przeplatanki: wytnij z kartonu zwierzaka, zrób w odpowiednich miejscach dziurki, wyjmij z szafki kolorowe włóczki i przewlekaj paluszkami albo grubą igłą.2. Wytnij kilka kółek, pokoloruj na nim kropki, wyjmij z szafki kolorowe spinacze, zadawaj dziecku działania do obliczenia dodawania/odejmowania, niech szuka gotowego rozwiązania licząc kropki na kółkach i niech przypina na nie spinacze (najlepiej w tym samym kolorze).3. Pozwól rysować i ciąć to, co rycerze i wojownicy lubią najbardziej, czyli miecze, tarcze, a nawet pistolety, walki między rodzeństwem to bardzo poważna sprawa.

4. Ozdabiaj kółka z zużytego kartonu jak chcesz, wkładaj w nie grosze i kręć bąki:)5. Zgromadź małe pojazdy w jednym miejscu wykorzystując kartony i rurki po papierze toaletowym.

6. Kiedy wieczory stają się coraz dłuższe wycinaj własne postaci ze skrawków papieru, doklejaj do nich patyczki/wykałaczki, zapalaj lampę/stary rzutnik i gaś światło. Historie tworzą się same.


7. Jeśli chcesz podarować komuś oryginalny prezent, wykonaj z dziećmi ramkę z rurek zwijanych z kartek z gazety, podklejanych i przyklejanych do wyciętej z kartonu ramki. To pracochłonne zajęcie, wymagające pomocy dzieciom, ale efekt jest świetny, i pamiątka niczego sobie.


8. Resztki papieru i wyprasek z gier wykorzystaj do prac plastycznych.


9. Z wypraski od gry zagraj w Connect (wykładaj kamienie na zmianę z innym graczem, dąż do ułożenia 4 kamieni w jednej linii).


10. Nie wyrzucaj folii bąbelkowej, pozwól dziecku malować ją farbami i odbijać wzory na kartkach.


11. Wycinaj napisy, zdjęcia albo pojedyncze litery z gazet i twórz z nich plakaty. To jedna z naszych ulubionych form, kiedy trzeba coś zrobić w domu i zanieść do szkoły, a talentu plastycznego i zapału brak.

Jeśli któryś z pomysłów spodobał ci się, powtórz, a jeśli masz coś w zanadrzu, co warto wykonać, dodaj w komentarzu:) Chętnie wykorzystam.

http://mamajanka.blogspot.com/2019/09/nowe-zycie-wyzwanie-upcyklingowe.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...