Praca wre, dochodzą kolejne dostawy skrzynek, trzeba je umiejętnie rozmieszczać, segregować, tworzyć grupy warzyw i owoców, i uważać na myszy, żeby się nie zagnieździły w magazynie, bo przyniosą szkody.
Każdy z graczy ma w ręku dwie karty, w swojej rundzie wykłada jedną z nich do swojego magazynu i dobiera, albo zabiera jedną z trzech kart z rampy rozladunkowej, by uzupełniać swój magazyn. Rozmieszczenie towarów to wielka sztuka. Rozgrywka jest szybka, składa się z wyłożenia tylko dziewięciu kart w magazynie.
Trzeba tu szacować, dodawać, mnożyć, unikać albo zakrywać wszędobylskie myszy, kombinować i tak rozmieszczać towary, by ugrać jak najwięcej. Punkty liczymy za grupy towarów. Zbiory skrzynek z jednym rodzajem owoców lub warzyw ułożone obok siebie stanowią jeden zbiór. Mnożymy najliczniejszy zbiór danego towaru razy ilość ich grup. Im liczniejszy, tym więcej punktów. Ale kolejni gracze proponują liczenie innych towarów, na których się skupili, trzeba więc obserwować, co też oni układają w swoich magazynach.
Warto mieć duży zbiór czy kilka zbiorów tego samego gatunku? Mnóż i przeliczaj, by być najlepszym magazynierem:) Uważaj na myszy, bo każda z nich, która zagieździ się w magazynie to 2 punkty karne.
Magazynier
Jog Kung
ilustracje: Roman Kucharski
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2019
zawartość opakowania: kart, notes, ołówek
dla 2-4 graczy, wiek 8+, czas rozgrywki 10-20 minut
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz