23.05.2019

Diamentowa księga. Detektywistyczne łamigłówki Lassego i Mai


Z Lassem i Mają nie ma nudy. Znajdowanie sytuacji do tropienia i wyjaśnienia, to ich specjalność, która udziela się czytelnikowi. Tym razem razem z małymi detektywami udajemy się w ślad za szajką złodziei, która w każdym miejscu, które zamierza okraść, zostawia wskazówkę, co ma być ich następnym celem.

Szyfrowanie wiadomości, ochrona mieszkańców miasteczka, ujawnianie tajnych sekretów przestępczych, by ujawnić plan złodziei i ostrzec mieszkańcow Valleby przed kradzieżami. To wszystko wymaga skupienia się na konkretnych zadaniach, wysiłku i uzyskania wskazówek. Przed nami: labirynt, szyfry, rebusy, łączenie faktów znanych z opowiadań, krzyżówka, liczenie lub zabawy słowem, myślenie dedukcyjne, analizowanie, identyfikowanie osób, porządkowanie informacji. A potem wpisywanie wskazówek.

Dużą frajdę sprawia szyfrowanie zadań. W nagrodę za wysiłek i każde poprawnie wykonane zadanie, na młodego detektywa czeka jeszcze naklejka z diamentem. Do wykorzystania są też kolorowe naklejki z bohaterami serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai.

Wspaniała sprawa dla tych, którzy znają miasteczko Valleby, lubią akcje detektywistyczne i nie straszne im łamigłówki z zagadkowymi i oryginalnie ucharakteryzowanymi bohaterami.

Diamentowa księga. Detektywistyczne łamigłówki Lassego i Mai
tytuł szwedzkiego oryginału: Diamantboken. LasseMajas kluriga uppdrag
Martin Widmark
ilustracje: Helena Willis
wydawnictwo Zakamarki, Poznań 2019
liczba stron: 32

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...