30.08.2018

Nauka liczenia


Tak wyjaśnione podstawy matematyki i podane propozycje zabaw skutecznie zachęcają do liczenia, poznawania kolejnych tajników, ćwiczenia działań na konkretach.

Logicznie wprowadzane treści, wskazówki dla rodziców, które pomagają oswajać się z nowymi wyzwaniami. Ekstra przyjemy format i konstrukcja książki (znana z Nauki czytania i Elementarzy wyd. Nasza Ksiegarnia). Każde omawiane zagadnienie ma przejrzystą formę, jest czytelnie oddzielone, wyjaśnione. Tak więc kolejno można się skupiać na: dodawaniu, odejmowaniu, mnożeniu, dzieleniu, ułamkach, odczytywaniu godzin, szacowaniu długości. Rozumieć, ćwiczyć, bawić się zagadnieniem, aż do całkowitego utrwalenia. Bez nudy. Bo propozycje zabaw są mega i dzieci chętnie do nich wracają (pakowanie w pamięci rzeczy do walizki i wymienianie ich, podawanie do siebie piłki/pluszaka i jednoczesne głośne liczenie co dwa/co trzy, dzielenie przy pomocy czekolady lub paluszków, mnożenie kasztanów, wyrzucanie kości i w pamięci z zamkniętymi oczami obliczanie ich wartości, itd.). Przystępne zadania do wykonania w każdym domu, z mniej lub bardziej chętnym do łamania głowy dzieckiem. Przyjemne zabawy dla małego i dorosłego. Sprytne wskazówki. Logiczne i potrzebne wyjaśnienia.

Liczenie z taką książką jest prostsze. Książka jest super pomocą dla dziecka na wiek przedszkolny i wczesnoszkolny. Warto w proponowany przez autorkę sposób wprowadzać swoje dziecko w świat liczenia, pojęć i zagadnień matematycznych, zabaw na koncentrację, myślenie, ćwiczenie pamięci. Warto skorzystać z doświadczenia autorki, która specjalizuje się w pracy z dziećmi nadpobudliwymi, z deficytami uwagi, z dyskalkulią, z dysleksją, pomaga skutecznie i efektywnie czytać, liczyć i uczyć się. Warto pomóc dziecku w dobrym starcie. Polecam!

Nauka liczenia
Agnieszka Łubkowska
ilustracje: Joanna Kłos
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2018
liczba stron: 140

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...