8.06.2016

Pippi zawsze sobie poradzi i inne komiksyOd 1959 roku w czasopiśmie "Klumpe Dumpe" dzieci mogły znaleźć komiks z Pippi Pończoszanką, pisany przez uwielbianą u nas także od lat Astrid Lindgren, a rysowany z nieprzeciętnym pomysłem i humorem przez Ingrid Vang Nyman w latach 1957-59. Z okazji 70. urodzin Pippi w 2015 roku wydawnictwo Zakamarki rozpoczęło publikowanie odnowionych komiksów o najsilniejszej dziewczynce świata. Pierwszy tom "Pippi się wprowadza i inne komiksy" dobrze się przyjął u polskich czytelników. W 2016 ukazał się drugi tom "Pippi zawsze sobie poradzi i inne komiksy".

Lubiłam Pippi kiedy byłam mała. Na balach przebierańców nikt nie nosił kupionych gotowych strojów, dziewczyny prześcigały się w tym, kto ma bardziej sterczące warkoczyki, rude piegi i podarte skarpetki. Teraz, kiedy czytam o niej swoim dzieciom, i podoba mi się jeszcze bardziej. To zwariowanie i zaradność Pippi, wielka odwaga, siła, przyjaźń, dziecięce zaufanie do wszystkich dokoła, wolność od uprzedzeń. W tych 12 komiksowych opowiadaniach Pippi radzi sobie świetnie ze złodziejami, ratowaniem dzieci z pożaru, z duchami, z ubieraniem choinki. Są łzy przyjaciół, kiedy tata chce zabrać Pippi ze sobą na wyspę Kurrekurredut. Jest lekka konsternacja, kiedy dziewczynka zostaje zaproszona na podwieczorek. Jest dużo dobrej zabawy i zupełny beztroski brak pokory i dostosowania do ogółu.

Znajdziemy tu moc przygód, śmiechu, twórczej zabawy z Tommym i Anniką, poznamy też dzieci, które nie lubią małego "rudzielca" i jej pomysłów. Dowiemy się czym jest tajemniczy SPUNK:) Willa Śmiesznotka jest otwarta dla gości i tętni życiem. A na koniec żegna nas Pippi z brodą!:) Zwariowana bohaterka. Niepowtarzalne rysunki. Duża czcionka w dymkach doskonale nadaje się do samodzielnego czytania i poznawania bohaterki.


Pippi zawsze sobie poradzi i inne komiksy
tytuł szwedzkiego oryginału: Pippi ordnar allt och andra serier
Astrid Lindgren
ilustracje: Ingrid Vang Nyman
wydawnictwo Zakamarki, Poznań 2016
liczba stron: 60

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...