5.06.2015

Chrum, chrum, Bolusiu!

Na targach książki nie byłam, ale przeszedł, właściwie przebiegł przez mój dom wicherek w pięknej sukience i książka przywędrowała do nas:) Bardzo dziękuję. "Chrum, chrum, Bolusiu!" to zakamarkowa książka dla najmłodszych. O Bolusiu i jego bracie, którzy mają już dość siedzenia w domu. Są rządni przygód, dlatego wyruszają w drogę.

Bracia wychodzą trzymając się za ręce, z maskotką w ręku i smoczkiem w buzi:) Docierają do sadzawki, miejsca spotkań prosiaków, bo tutaj są i "fajni i niefajni" koledzy i koleżanki. I Klara, którą chłopcy bardzo lubią. Dlatego, kiedy braciszek wpada do sadzawki, wcale tego nie żałuje, bo bliskość i ciepło Klary są ponad wszystko. Brud, zimno, błoto, nic to... Czeka ich jeszcze ulewa i powrót do domu. Teraz to mają już dość wychodzenia z domu, do czasu, bo jutro oczywiście pójdą szukać nowych przygód.
Cieplutkie, barwne opowiadanie, pokazuje potrzebę bliskości, otoczenia, konfrontacji z rówieśnikami, samodzielnego doświadczania świata. Autorka książki Barbro Lindgren jest laureatką Nagrody im. Astrid Lindgren (ALMA), napisała serię książeczek o Maksie. Ilustratorka Olof Landström celnie rysuje emocje postaci, nie szczędząc dobrego humoru dla maluszka i rodzica.
Chrum, chrum, Bolusiu!Chrum, chrum, Bolusiu!
tytuł szwedzkiego oryginału: Nöff nöff Benny
Barbro Lindgren
ilustracje: Olof Lendström
Zakamarki, Poznań 2015
liczba stron: 28

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...