26.03.2018

Pucio i ćwiczenia z mówienia


Pucio i jego rodzinka spędzają wolny zimowy czas w górach. Pucio uczy się składać poprawne zdania, stosując reguły gramatyczne. To już trzecia część przygód uroczego chłopca, który rośnie i rozwija się na oczach czytelnika.

Budowane przez niego zdania, używanie liczby pojedynczej i mnogiej, odmiana rzeczowników i czasowników przychodzą naturalnie. Ale polski język być trudny. Warto pozytywnie wspierać, uwypuklać formy właściwego używania, zadawać dziecku pytania, zagadki, słuchać jego sposobu opowiadania i rozumowania. Z Puciem jest łatwiej, bo historia się toczy, codzienne czynności zwykłego bohatera są ładnie opisane, konkretne zdania uwypuklone, powtórzone. Podczas wyjazdu dzieją się też niespodziewane wydarzenia. Pucio ma okazję rysować na gipsie taty, budować bałwana, spacerować po zimowym lesie, obserwować ptaki w karmniku, paśnik, zwyczajnie być ze swoją wesołą rodziną.

To książka do pracy z dzieckiem w podobnym do bohatera wieku, by na tych samych falach co Pucio, odbierał świat i chłonął całym sobą, opisując go poprawnie i coraz barwniejszym językiem. Pomaga wspierać właściwie mowę dziecka poprzez czytanie, zadawanie pytań, śledzenie ilustracji, wskazywanie właściwych odpowiedzi. A o tym, że seria kolejnych tytułów jest wspaniała, perfekcyjnie dopracowana pod względem merytorycznym i graficznym, całkowicie poprawna, polecana przez praktykujących logopedów, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Polecam:)Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania
Marta Galewska-Kustra
ilustracje: Joanna Kłos
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2018
liczba stron: 40

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...