27.03.2018

Kraina Robotów


Pełna nieprawdopodobnych szczegółów kraina, w której mieszkają Roboty, naturalnie z metalu i plastiku, ale całkiem podobni do ludzi, całkiem podobnie organizujący swoje życie, otoczenie.

Dlatego przebywając w ich przestrzeni, będziemy świadkami niesamowitych miejsc, zdarzeń, spotkań. Chętnie pochodzimy po fabryce lemoniady, kosmodromie, po zapomnianej dzielnicy z pozostawionymi nieużytecznymi robotami. Szybko pokonamy zatłoczone ulice, przyjrzymy się śrubowatym daniom serwowanym w restauracjach, odwiedzimy przytulne odprężające SPA, przetransportujemy produkty w sztucznie zbudowanym zalewie i porcie, prześledzimy drogi w celu znalezienia skradzionych śrubek, wgłębimy się w przepastne zakamarki magazynu w magicznej cyberkuli.

Potrzeba tylko wytężyć wzrok, wpatrywać się w kolejne labirynty. Tomasz Kowal ma to do siebie, że wymaga od czytelnika całkowitego skupienia na szczegółach. Serwuje odbiorcy drobiazgowy, skrupulatnie skonstruowany świat, skrzętnie i wyczerpująco ukrywając detale. Robik i Tobik to główni bohaterowie tego świata, oprowadzają po swoim świecie, proponują szereg zadań, poszukiwań, labiryntów, przeszkód, zagadek. Gotowi? Start!

Kraina Robotów
Tomasz Kowal
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2018
liczba stron: 32

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...