07.03.2018

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn


Drugi tom przygód Tajnego Klubu Superdziewczyn, czyli paczki przyjaciół: Emi, Flory, Faustyny i Anieli oraz jednego, przyjętego w ramach wyjątku bystrego i sympatycznego chłopca, Franka.

Klub działa bez zarzutu, nie znosi nudy, jest prężny, pełen pomysłów, udanych akcji (np. uratowanie klaczy, akcja sprzątania plaży, znalezienie domu dla zagubionego psa). Teraz, gdy szkoła przygotowuje się do Święta Szkoły i Tygodnia Sportu, mali bohaterowie mają zdecydowanie mniej czasu na działalność w klubie. Dodatkowo w klasie zjawia się nowa dziewczyna, która wchodzi między przyjaźń Emi i Anieli, skutecznie odwodząc Emi od misji tajnego klubu, zdawałoby się utraconej przyjaźni z Anielą. Emi musi poradzić sobie z nową sytuacją, wykazać się tolerancją i zrozumieniem. W końcu zwołuje kolejne zebranie, podejmują działania w kierunku zaistniałej sytuacji, razem (choć bez Anieli) organizują misję Przyjaźń. W tym czasie rodzice członków grupy dobrze się bawią w swoim towarzystwie, serwują swoim dzieciom do zabawy i odkrywania przygód Volkswagena Transportera T1, kibicują podczas Tygodnia Sportu, przygotowują przysmaki na ich spotkania, by wszystkim było jak najlepiej. A kiedy emocje związane z dziewczęcą zazdrością o przyjaźń nieco przygasną, Emi i Tajny Klub są gotowi na Dni Otwarte. 

Przyjaźń, w dodatku wystawiona na próbę to ważny temat dla dziecka, w wieku szkolnym chyba szczególnie. Bycie lub niebycie BFF (best friend forever) to sprawa niezwykle istotna. Prawdziwa przyjaźń przetrwa wszelkie kłopoty. Autorka pisze lekkim językiem, porusza bliskie problemy dzieci w wieku szkolnym: zmagania ze swoimi słabościami, zazdrość, tolerancja zachowań innych, bycie w grupie lub poza nią, akceptacja, wybór do drużyny sportowej, wymagania nauczycieli.


Emi i Tajny Klub Superdziewczyn.
Wielka księga przygód 2
Agnieszka Mielech
ilustracje: Magdalena Babińska
wydawnicwto Wilga, Warszawa 2018
liczba stron: 352

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...