21.02.2018

Rysuj, maluj, opowiadaj, wycinaj, twórz!


Książki aktywizujące to jest to, co możemy zaoferować swoim dzieciakom stwarzając szanse na ekstra spędzony czas, zabawę inną niż plastyka w szkole, przy okazji ćwicząc motorykę, główkowanie i wyobraźnię. Oto kilka fantastycznych tytułów, które koniecznie muszę Wam pokazać, które warto zaproponować swojemu dziecku w zależności od tego, jaka tematyka je interesuje i zajmuje. Każda z nich jest inna i na swój sposób rewelacyjna. Przeznaczone na wiek przedszkolny i szkolny.

"Narysuję to, co czuję" to książka do poznawania emocji i nastrojów. Każda strona to inne uczucie, ilustracja, zadanie. Do pomyślenia, wykonania, porozmawiania. Prosty i dobry sposób na rozmowę z dzieckiem. Uczy empatii, zrozumienia, odnajdowania się w sytuacjach. Ćwiczy wyobraźnię. Rozwija słownictwo.
Bohaterami książki są zwierzaki: wniebowzięci, kiedy nadchodzą święta, zazdrośni o porcję deseru, niespokojni, kiedy uwaga innych jest na nich skupiona, wystraszeni, kiedy pęka balonik. Kicia, Piesek i Osiołek pomogą dziecku odnaleźć się w bogatym świecie uczuć, zaradzić w sytuacji problemowej, podpowiedzą jak okazywać wsparcie.
Delikatnie, z wyczuciem i humorem, z sympatycznymi bohaterami.




Narysuję to, co czuję
tytuł oryginału: Happy, Sad, Feeling Glad!
Yasmeen Ismail
tłumaczenie: Joanna Wajs
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2018
liczba stron: 56

"Ale buzie!" to książka z serii ART Egmont. Pozwala tworzyć różnorodne charakteryzacje twarzy, głowy. Kontury głowy są gotowe, brakuje pojedynczych elementów, które trzeba wyciąć z dołączonych szablonów i nakleić, lub dorysować. Tu dokleić wąsy, tam piegi, tu wielki niebieski nos i okulary, tam maleńkie oczy i rudą brodę. Każda strona to inne dzieło. Można je z powodzeniem wyrywać i tworzyć mini galerię w dziecięcym pokoju, można wykleić twarze, wyciąć i bawić się nimi w teatrzyk, można pojedyncze elementy wykorzystać do charakteryzacji własnej buzi. Fajna sprawa.



Ale buzie!
Adelina Sandecka
wydawnictwo ART Egmont, Warszawa 2018
liczba stron: 60

"Zwierzoły" to 120 stron do rysowania, bazgrania, wyrywania, tworzenia. Zeszyt w dużej części uzupełniony jest propozycjami rozpoczętych już zwierzołów i delikatnymi wskazówkami, co z nimi zrobić. Twarda solidna tektura pod spodem umożliwia rysowanie w każdym miejscu, a zielona gumka zamykająca zeszyt, pozwala zachować rysunki na dłużej, bez zniszczenia. Ale możesz je też rozdawać.
Nie ma w niej, reguł, możesz wychodzić za linie, rysować więcej niż cztery czy sto nóg, paski na zwierzakach nie muszą być tylko brązowe, a plamki okrągłe. Dozwolone są wszystkie kolory i wzory. Zaskoczyć Cię może: wydłużanie pyszczka delfinowi, pantera Franciszka w różowej piżamie w litery, kręcona sierść u osiołków, krocionóg Józef, sopranistka Alicja, rysowanie mrówek na czas, i wiele wiele innych pospolitych i nieznanych gatunków zwierzołów. Sowy, które opowiadają bajki, "z krokodylich łez wyrasta bujny bez", świetliki rozjaśniają ciemne noce, a papugi cicho popłakują. Wyobraźnia i kreatywność nie znają granic.
Jest też mały atlas zwierzołów, rysunek miniaturka plus ciekawostka o każdym z uroczych bohaterów. "I to by było na tyle":) Pracy i zabawy wystarczy na długo. Rób z nimi co chcesz. Polecam:)




Zwierzoły. 120 stron malowania, kolorowania, bazgrania, miętoszenia, gryzienia, wyrywania...
tytuł oryginału: Animalotes del mundo. 120 fichas para pintarrajear. colorear, aprender, manosear, morder, arrancar...
Victor Escandell
tłumaczenie: Katarzyna Sosnowska
wydawnictwo Dwie Siostry, Warszawa
liczba stron: 144

And last, but not least to wyczekiwana pozycja: "Kazik mieszka w mieście". Ta książka oprócz mnóstwa możliwości do kreatywnego rysowania, oferuje też sporą dawkę główkowania oraz nauki, jak mądrze funkcjonować w mieście. Dlaczego lepiej poruszać się metrem niż samochodem, jak segregować śmieci, jak odpowiedzialnie i dobrze żyć i czuć się w swoim otoczeniu. Fantastyczna sprawa dla małych konstruktorów, architektów, którym nie straszne skomplikowane labirynty, projekty neonów, inteligentnych budynków, mostów, parków, właściwego ich sytuowania w planie miasta, planowania przestrzennego, odkopywania zasp śniegu, rysowania graffiti, wyznaczania trasy po mieście, prowadzenie kabli i rur pod ziemią, łowienia skarbów w wodzie:). Rozpoznawanie najwyższych budynków świata, najpiękniejszych mostów, zachwyt fasadami budynków na Starym Mieście. Poznawanie różnych miejsc zamieszkania, dostrzeganie tych, którzy nie mają domu.

Rysowanie, planowanie, poznawanie, szkicowanie. To propozycja dla dzieci w wieku szkolnym, edukacyjna, z porcją wiedzy nt. architektury miast, znanych budowli, taka wersja smart dla wybranych:). Nęci, prowokuje do działania, zachwyca.




Kazik mieszka w mieście
Joanna Rzezak
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2018
liczba stron: 96

Znaleźliście coś dla swoich dzieciaków?



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...