22.02.2018

Kodowanie dla dzieci


Tworzenie własnej gry komputerowej, wydawanie poleceń, prowadzenie akcji wyokreowanych bohaterów, czyli nauka programowania dla najmłodszych.

Świat kodowania na wyciągnięcie ręki. Wystarczy dobrze napisany podręcznik, komputer, i czas. Dzięki temu przewodnikowi dziecko może nauczyć się używać dwóch różnych języków programowania: Scratcha i Pythona. Napisać dwa programy w tych obu językach. Aby je opanować potrzeba cierpliwości, wytrwałości, dokładnego przeczytania instrukcji, zrozumienia działań krok po kroku i zastosowania. Odwagi podczas eksperymentowania, szukania rozwiązań metodą prób i błędów, nie zrażania się popełnianymi błędami. Opanowania sztuki pisania języka zrozumiałego dla komputera, kodowania, kompilowania programu na język, który komputer może zinterpretować.

Może nie jest to łatwe na początku, ale na pewno kierując się wskazówkami autora zawartymi w tej książce, można szybko nabyć tę umiejętność i bawić się w sposób twórczy, sprytny i zaskakujący. Tworząc gry, zabawy, tworzyć głos wykreowanym postaciom, dodawać dźwięki. A jeśli Scratch i Python spodobają się dziecku, może dalej próbować swoich sił, poznawać kolejne trudniejsze języki, np. Snap, Touch Develop, Pygame Zero do tworzenia gier komputerowych, czy zajrzeć na Codeacademy.
Kodowanie dla dzieci
tytuł oryginału: A Beginner's Guide to Coding
Marc Scott 
ilustracje: Mick Marston
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2018
liczba stron: 64

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...