14.07.2017

Blokus


Niezwykle przyjemna i dobra stara już gra na każdy wiek. Blokus umilił nam wiele letnich dni i wieczorów wyjazdowych. Pasuje do dzieci i do dorosłych, do początkujących i zaawansowanych graczy. Szybkie rozgrywki mogą być dobrym początkiem przed trudniejszą grą lub lekką odskocznią po męczącym dniu.

Zasady gry są banalnie proste. Każdy z czterech graczy wykłada w kolejnych rundach swój jeden (z 21 kafelków różnej konfiguracji) kawałek układanki, tak żeby miał punkt styczny z własnym kolorem (dowolny róg). Jeśli spotyka się/blokuje inny kolor może "dotykać go" dowolną ilością ścian i rogów. Kto zajmie najwięcej pól, wygrywa.

To gra strategiczna, wymaga rozsądnego planowania ruchów, wykładania różnego rodzaju kafelków, tak by blokować innych, torować sobie drogę, pozbyć się jak największej ilości kafelków (to, co zostaje liczy się jako punkty ujemne). Szlachetna rywalizacja, proste zasady, negatywna interakcja, duża grywalność i sporo frajdy. Polecam!

Gra otrzymała sporo nagród i wyróżnień: Gra Roku w Szwecji - 2004, Austrii i Finlandii - 2003, Francji - 2000, Najlepsza gra planszowa - Japonia 2003, Najlepsza gra logiczna - Mensa USA 2003.

Blokus
wydawca: Mattel games, 2013
liczba graczy: 2-4, wiek 6+
zawartość opakowania: plansza do gry z 400 kwadratami, 
84 elementy w czterech kolorach

Grę proponuję jako dobrą pozycję rodzinną w ramach projektu:
http://projektgrajmy.blogspot.com/


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...