30.05.2017

Miasto w chmurach. Miasto pod ziemią


Tymek jest młodym agentem specjalnym, dostał nową misję, która zapowiada dużo przygód oraz zadań do wykonania. Raz Tymek jest pod chmurami, wysiada na Stacji Górnej w Podniebnej Kolei Liniowej, innym razem przedziera się przez pustkowie, by wejść do miasta pod ziemią specjalnym włazem. W obu miastach musi wykonać szereg czynności.

Książka-harmonijka prowadzi po miastach strona po stronie albo jak na mapie, po rozpostartym arkuszu, na którym widoczne jest całe miasto. Podróżując z agentem specjalnym Tymkiem, poznajemy mieszkańców miast, ich zamiłowanie do badania nieba lub skorupy ziemskiej, spotykamy różnorodne zawody mieszkańców, budynki, sieć skomplikowanych połączeń, urządzeń, nieprawdopodobnych konstrukcji, generatorów, laboratoriów. Wykonujemy multum zadań, szukamy zagubionych w mieście kluczy, łopat, żarówek, gaśnic, skrzyń, itd. Pomagamy mieszkańcom proszącym o pomoc, wtapiamy się w tłum, by być nierozpoznawalnymi. Wytężamy wzrok, śledzimy akcję, obserwujemy otoczenie. A przede wszystkim zmierzamy krok po kroku (strona po stronie) do celu: musimy przecież pomóc Tymkowi w odnalezieniu procesora Alfa.

Choć miasta są mocno przepełnione szczegółami, wyczuwalny jest klimat bycia w chmurach i pod ziemią (dzięki bohaterom, zadaniom, kolorystyce). Rozkładanie harmonijki zapowiada przygodę-podróż, podczas której nie może zabraknąć pozytywnych emocji. Misja specjalna jest wielostopniowa i nie taka łatwa w wykonaniu.

Gościły już u nas inne książki-harmonijki: Mapa przyszłości i Podróż dookoła świata.

Miasto w chmurach. Miasto pod ziemią
Tomasz Kowal
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2017
liczba stron: 28

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...