16.08.2016

Podróż dookoła świata


Łatwo wybrać się w taką podróż: albo północ-południe, albo wschód-zachód:) Wystarczy rozłożyć książkę-harmonijkę na szerokość ponad trzech metrów i poznawać świat wzdłuż i wszerz. Albo strona po stronie.

W sumie to tylko i aż dwie historie: rodzina globtroterów żądna przygód, adrenaliny i ciekawostek oraz rodzina trochę niezgrana, której celem jest zobaczenie "tylko" najpopularniejszych miejsc na mapie świata. Od ogółu do szczegółu, od wyznaczenia kierunku poprzez wgłębienie się w najdrobniejsze szczególiki. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć dodatkowych atrakcji, czyli poleceń wyszukiwania wyznaczonych zwierząt, przedmiotów, ludzi. A żeby nie tylko wpatrywać się w ilustracje i śledzenie historii, mamy też trochę czytania, krótkie teksty zamieszczone zostały w dymkach.

Na mapach poszczególnych kontynentów opisane są kraje, najsłynniejsze miejsca, znane postacie historyczne i współczesne, ludzie sportu, muzyki, literatury, podróżnicy, zwierzęta i rośliny, krainy geograficzne, typowe zabudowania, wydobywane surowce, lokalne potrawy, itd. Moc wrażeń, przygód, cudownych i niepowtarzalnych miejsc.


Podróż dookoła świata. Północ - południe. Wschód - zachód.
Nikola Kucharska
wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2016
liczba stron: 28

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...